با بیمه عمر وام بگیرید

سمیه ابراهیمی

با بیمه عمر وام بگیرید

مردم تصور می‌کنند بیمه عمر برای بازماندگان است درحالی‌که بیمه‌گذار(فردی که بیمه پرداخت می‌کند) از طریق سرمایه‌گذاری در بیمه عمر می‌تواند بعد از مدتی بدون چک، سفته و ضامن و با توجه به پول ورودی وام دریافت کند و خیلی از مردم نسبت به این موضوع بی‌اطلاع هستند.

چهارشنبه 4 اردیبهشت 1398 ساعت 3:55

مردم تصور می‌کنند بیمه عمر برای بازماندگان است درحالی‌که بیمه‌گذار(فردی که بیمه پرداخت می‌کند) از طریق سرمایه‌گذاری در بیمه عمر می‌تواند بعد از مدتی بدون چک، سفته و ضامن و با توجه به پول ورودی وام دریافت کند و خیلی از مردم نسبت به این موضوع بی‌اطلاع هستند. فوت طبیعی، فوت در اثر حادثه، هزینه‌های پزشکی، نقص عضو در حادثه (شامل کلی و جزئی)، از‌کار‌افتادگی (فرد حتما باید شاغل بوده باشد)، بیماری‌های خاص، وام، بازخرید، پوشش سرمایه‌گذاری، پوشش sos، آتش‌سوزی منزل و... از انواع پوشش‌هایی است که شرکت‌ها در زمینه بیمه عمر به بیمه‌گذاران ارائه می‌دهند. برخی شرکت‌ها در بحث بیمه عمر، یک بیمه آتش‌سوزی و حوادث نیز به بیمه گذاران می‌دهند. ملاک‌های مدیریت ریسک برای شرکت‌های بیمه در زمینه بیمه عمر سن، وضعیت جسمانی و میزان سلامت، شغل و ورزش مورد علاقه فرد بیمه شده است. در تمام شرکت‌های بیمه در سال‌های اول (بستگی به شرایط هر شرکت بین 3حدود تا 12سال) اندوخته از پول پرداختی کمتر است. لذا در مورد بازخرید بیمه عمر، اگر افراد زیر 12سال بخواهند پول خود را بردارند متضرر می‌شوند؛چون مبلغی بابت حق‌بیمه‌گری (هزینه‌هایی که شرکت بیمه بابت پوشش‌ها، کارمزد نمایندگان و کارهای اداری تحویل سند برمی‌دارد) کسر می‌شود. به همین لحاظ بهتر است افراد چشم‌انداز بلندمدتی به بیمه داشته باشند. بازهم بستگی به وضعیت جسمانی و سن آنها دارد.
به بیمه  از جنبه سرمایه‌گذاری هم می‌توان نگاه کرد. به کسانی که بیمه عمر می‌کنند یک سود تضمینی(همه شرکت‌های بیمه تحت نظارت بیمه مرکزی موظف به پرداخت این سود هستند که 2سال اول 16درصد، 2سال دوم 13درصد و سال‌های بعد 10د