کاهش قیمت طلای جهانی

  • شنبه 8 آذر 1399 ساعت 12:9

اخبار => اخبار

قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات دیروز با ۱.۵۴ درصد کاهش به ۱۷۸۷ دلار و ۷۹ سنت رسید.

به نقل از رویترز، در حالی که افزایش خوش بینی ها در خصوص ترمیم سریع اقتصاد جهانی در نتیجه توزیع واکسن کرونا و انتقال بدون چالش قدرت در کاخ سفید سبب افزایش شاخص ها در بازارهای بورس شده است، قیمت طلا روز جمعه 2 درصد افت داشت و به زیر 1800 دلار رسید.
بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات دیروز با 1.54 درصد کاهش به 1787 دلار و 79 سنت رسید. فلز زرد در این هفته حدود 4.5 درصد افت داشت که بیشترین افت هفتگی از هفته منتهی به 25 سپتامبر تاکنون بوده است. قیمت طلا در پایان معاملات آتی دیروز نیز با 1.28 درصد کاهش به 1788 دلار و 10 سنت رسید.
کریگ ارلام تحلیلگر موسسه اوآندا در این باره گفت: «به محض اینکه قیمت ها به زیر 1800 دلار رسید، موجی از فروش دارایی ها در بازار طلا به راه افتاد. به دلیل تولید واکسن کرونا، این احتمال وجود دارد که قیمت طلا تا رقم 1750 دلار پایین بیاید.»
عامل دیگری که در افت قیمت طلا موثر بوده، رسیدن شاخص های بورس آمریکا به ارقامی بی سابقه است. تولید واکسن کرونا و امیدواری به انتقال بدون دردسر قدرت به جو بایدن سبب امیدواری سرمایه گذاران شده است.
برنارد داحداح تحلیلگر موسسه ناتیکسیس گفت: «اعتقاد بر این است که بایدن رویکرد حساب شده تری در زمینه تجارت با سایر کشورها از جمله چین اتخاذ خواهد کرد و این تحلیل در بازار بورس خود را نشان داده است.»
دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا روز پنجشنبه گفت اگر اعضای الکترال کالج به ریاست جمهوری بایدن رای بدهند، وی کاخ سفید را ترک خواهد کرد و مسیر را برای در اختیار گرفتن قدرت توسط بایدن هموار خواهد نمود.
داحداح افزود: «اما نرخ های بهره بسیار پایین و احتمال اقدامات محرک مالی بیشتر سبب شده تا چشم انداز قیمت طلا در درازمدت همچنان قوی به نظر برسد.»


ارسال نظر

ارسال