آمار

سلطان نژاد و دادخواه از ترکیب خارج شدند.

۲ تغییر در هیات مدیره بانک خاورمیانه

۲ تغییر در هیات مدیره بانک خاورمیانه

بانک خاورمیانه از تغییر در ترکیب هیات مدیره خود خبر داد و امیر حسین امین آزاد، مدیرکل سابق نظارت بر بانک‌ها و موسسات اعتباری بانک مرکزی به همراه جواد جوادی به ترکیب هیات مدیره بانک خاورمیانه اضافه و رضا سلطان نژاد و امیر دادخواه از ترکیب خارج شدند. همچنین مجید صفریان و علیرضا عدالت هم به عنوان عضو علی البدل هیات مدیره بانک یادشده از سوی سهامداران انتخاب شدند.

سه شنبه 24 اردیبهشت 1398 ساعت 9:26

به گزارش پایگاه خبری دنیای بانک و بیمه ، بر اساس تصمیم سهامداران بانک خاورمیانه، تنها پرویز عقیلی کرمانی به عنوان عضو اصلی هیات مدیره و مدیرعامل این بانک فعالیت دارد و خسرو نایبی اهرنجانی، سید حسین سلیمی، روزبه پیروز، پرویز خاکپور، جواد جوادی و امیرحسین امین آزاد به عنوان اعضای اصلی اما غیرموظف این بانک انتخاب شده اند و در صورت خروج هر یک از آنها از ترکیب هیات مدیره بانک خاورمیانه مجید صفریان و علیرضا عدالت جایگزین خواهند شد.

تغییر در هیات مدیره بانک خاورمیانه در نتیجه رای اکثریت سهامداران  در مجمع عمومی فوق العاده صاجبان سهام در روز 22 اردیبهشت رخ داده است.

3.18 درصد از کل سهام این بانک در اختیار شرکت سرمایه گذاری تامین آتیه مسکن، 3.27 درصد در اختیار سهامداران حقیقی و بیش از 78 درصد هم در اختیار سایر سهامداران قرار دارد و مجمع اخیر با حضور 845 درصد با هدف تصمیم گیری درباره هیات مدیره برگزار شده بود. با آرای کتبی سهامداران بانک خاورمیانه در روز یکشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۹ نفر از بین کاندیداهای تایید شده از سوی بانک مرکزی به عنوان هیات مدیره جدید بانک خاورمیانه انتخاب شدند.
پس از انتخاب هیات رئیسه مجمع برای برگزاری انتخابات هیات مدیره، دکترپرویز عقیلی کرمانی؛ مدیرعامل بانک خاورمیانه به سخنرانی پرداخت و  ضمن تشکر از اعضای هیات مدیره پیشین بانک به خاطر رهنمودهای مدیریتی آنان گفت: از زحمات هیات مدیره به ویژه آقایان امیر دادخواه و رضا سلطان‌زاده  بسیار سپاسگزارم. این دو نفر به علت مشغله‌های شخصی و حضور دائمشان در سفر نتوانستند امروز حضور داشته باشند و به همین علت نیز کاندیدای عضویت در هیات مدیره نشدند.
مدیرعامل بانک خاورمیانه ادامه داد: امروز بانک خاورمیانه در وضعیت بسیار خوبی به سر می‌یرد و همه سرمایه‌های انسانی این بانک فراتر از حد انتظار در حال کار هستند. شعبه آلمان بانک خاورمیانه که اخیرا افتتاح شد تنها شعبه‌ای است که ایران توانسته بعد از پیروزی انقلاب در اروپای غربی تاسیس کند و اکنون این شعبه به‌خوبی در حال فعالیت است.
پس از سخنرانی دکتر عقیلی و معرفی کاندیداها، رأی‌گیری به صورت کتبی آغاز شد و سهامداران آرای خود را به صندوق ریختند.  در این مجمع عمومی 84% سهامداران حضور قانونی داشتند.
پس از شمارش و ثبت آرا، به ترتیب آقایان پرویز عقیلی کرمانی، جواد جوادی، خسرو نایبی اهرنجانی، سید حسین سلیمی، امیر حسین امین آزاد، روزبه پیروز و پرویز خاکپور به عنوان اعضای اصلی و مجید صفریان و علیرضا عدالت به عنوان اعضای علی‌البدل هیات مدیره انتخاب شدند.
گفتنی است در این مجمع عمومی عادی به‌طور فوق‌العاده، منوچهر ملکیانی فرد، رییس و علی خلیلی، دبیر بودند. جواد خوانساری و حسن رسولیان به عنوان ناظر و نماینده سازمان بورس دیگر اعضای هیات رئیسه مجمع بودند.


 

تعداد بازدید : 6

ثبت نظر

ارسال

دنیای خبر