وام ۴۰۰ میلیارد ریالی به مددجویان کمیته امداد

همکاری بانک اقتصادنوین و کمیته امداد امام

با امضای تفاهم‌نامه بانک اقتصادنوین با کمیته امداد امام خمینی (ره)، این بانک به مددجویان تحت پوشش این کمیته ۴۰۰ میلیارد ریال تسهیلات قرض‌الحسنه خود اشتغالی پرداخت می‌کند.

دوشنبه 13 آبان 1398 ساعت 21:36

به گزارش دنیای بانک و بیمه، علیرضا بلگوری مدیرعامل این بانک در مراسم امضا و تبادل تفاهم‌نامه با سید مرتضی بختیاری، رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره)، با اشاره به تسهیلات پرداخت شده از سوی بانک اقتصادنوین به مددجویان و خانواده‌های تحت پوشش این کمیته گفت: بانک اقتصادنوین از سال 1394 تا 1398 بیش از 1762 فقره تسهیلات به ارزش 264 میلیارد و 466 میلیون ریال تسهیلات اشتغال‏زایی پرداخت کرده است که عمده این تسهیلات در بخش‌های کشاورزی و دامپروری، حمل و نقل، خدمات، صنایع دستی و صنعت بوده است.

بلگوری خودکفایی خانواده‌های تحت پوشش این کمیته را بسیار ارزشمند دانست و تاکید کرد: بانک اقتصادنوین حمایت از مددجویان کمیته امداد را وظیفه اجتماعی و ملی خود می‌داند؛ ضمن اینکه در شرایط فعلی کشور کمک به تولید و اشتغال ملی وظیفه تک تک آحاد جامعه است.

سید مرتضی بختیاری، رئیس کمیته امداد نیز در این مراسم ضمن تقدیر از اقدامات بانک اقتصادنوین در حمایت از مددجویان این کمیته گفت: بانک اقتصادنوین در قالب تبصره 16 همکاری بسیار خوبی با کمیته امداد در ارائه وام اشتغال به جامعه هدف این نهاد داشته و سال گذشته 85 میلیارد ریال تسهیلات به طرح‌های اشتغال مددجویان پرداخت کرده است که این تسهیلات به 432 طرح خوداشتغالی اختصاص یافت و از این طریق، 91 خانواده به خودکفایی رسیده و از حمایت امداد خارج شدند.

بختیاری تاکید کرد: سهم بانک اقتصادنوین از تسهیلات اشتغال در سال جاری 40 میلیارد تومان پیش‌بینی شده که امیدواریم این رقم به طور کامل به مددجویان کمیته امداد اختصاص یابد.

تعداد بازدید : 6

ثبت نظر

ارسال