معارفه عضو جدید هیات مدیره بانک ملی

معاون امور بانکی، بیمه و شرکت های دولتی وزیر امور اقتصادی و دارایی تاکید کرد که حاکمیت شرکتی باید با دقت و جدیت در بانک ملی ایران پیاده سازی شود تا این فرایند به عنوان الگو در نظام بانکی تعریف شود.

سه شنبه 21 مرداد 1399 ساعت 13:39

دکتر عباس معمار نژاد در مراسم معارفه عضو جدید هیات مدیره این بانک با اشاره به این که حاکمیت شرکتی چیزی جز جداسازی نظارت و اجرا نیست؛ افزود: خوشبختانه بانک ملی ایران در این حوزه پیشتاز است.
وی در ادامه به لزوم خروج نظام بانکی از بنگاهداری اشاره کرد و با بیان این که خروج از بنگاهداری به معنای محروم کردن کشور از ظرفیت بانک ها در سرمایه گذاری به منظور توسعه نیست؛ خاطرنشان کرد: بانک ها باید بنگاه های کوچک دست و پا گیر را واگذار کرده و به جای آن در طرح های کلان ملی و منطقه ای وارد شوند.
دکتر معمارنژاد فراگیری مالی را یکی دیگر از نیازهای اساسی کشور خواند و از بانک ملی ایران خواست با استفاده از ابزارهای در اختیارش از جمله اپلیکیشن های موجود، رسالت افزایش سواد مالی و اقتصادی عموم مردم را بر عهده بگیرد.
معاون وزیر اقتصاد همچنین تحول دیجیتال را بسترساز بسیاری از تحولات آینده در نظام بانکی خواند و گفت: ارائه محصولات جدید و گسترش خدمات مالی در کشور اجتناب ناپذیر است و ما باید اقدامات این حوزه را با سرعت بیشتری دنبال کنیم.
در ادامه این نشست که جمعی از اعضای هیات مدیره بانک و مدیران ارشد وزارت اقتصاد نیز در آن حضور داشتند، مدیرعامل بانک ملی ایران با بیان این که خواسته های عموم مردم و مسئولان از نظام بانکی گسترده است؛ گفت: بانک ها و در راس آنها بانک ملی ایران با حداکثر توان در حال خدمت رسانی به مردم و کشور هستند.
دکتر محمد رضا حسین زاده به موضوع ادغام شعب بانک ملی ایران به عنوان یک الزام قانونی اشاره و خاطرنشان کرد: ما در این راه با چالش های زیادی مواجهیم و بسیاری از مردم به دلیل وابستگی های عاطفی اجازه نمی دهند که بانک ملی ایران از محل زندگی آنها خارج شود.
وی همچنین به تلاش این بانک برای واگذاری اموال و دارا