رونمایی کتاب حسابداری مدیریت در صنعت بانکداری در بانک صادرات

​کتاب «حسابداری مدیریت در صنعت بانکداری» تالیف دکتر ابوالقاسم فخاریان، عضو پیوسته انجمن حسابداران خبره مدیریت انگلستان(CIMA) در بانک صادرات ایران رونمایی شد.

سه شنبه 5 آذر 1398 ساعت 23:5

به گزارش دنیای بانک و بیمه، کتاب «حسابداری مدیریت در صنعت بانکداری» تالیف دکتر ابوالقاسم فخاریان، عضو پیوسته انجمن حسابداران خبره مدیریت انگلستان(CIMA) به عنوان طی مراسمی با حضور مولف، اساتید برجسته رشته حسابداری و حسابرسی کشور(برخی اعضای جامعه حسابداران رسمی، انجمن حسابداران خبره، انجمن حسابداری ایران، انجمن حسابرسان داخلی و ...)، مدیران و فعالان بازار سرمایه، مدیرعامل بانک صادرات ایران، اعضای هیئت‌مدیره، معاونان، مدیران و کارشناسان این بانک در برج سپهر رونمایی شد.

در این مراسم که ناصر پرتوی، رئیس هیئت‌مدیره و دبیرکل انجمن حسابداری ایران اجرای آن را بر عهده داشت، اساتید و پیشکسوتان رشته حسابداری کشور به سوالات متعدد مطرح شده در حوزه حسابداری مدیریت پاسخ داده و کارکرد مباحث این کتاب در بانک‌ها مورد بحث و بررسی قرار گرفت. 

 در این نشست ابوالقاسم فخاریان با اشاره به خلاء مقوله «حسابداری مدیریت در صنعت بانکداری»، از ضرورت‌های تالیف این کتاب سخن گفت و افزود: در هیچ جای دنیا کتابی با این عنوان وجود ندارد. تالیف آن گام اولیه است و امیدوارم با راهنمایی همکاران و پیشکسوتان، گام‌های بعدی را استوارتر برداریم.

دکتر علی ثقفی، استاد دانشگاه و موسس انجمن حسابداری ایران نیز در این خصوص اظهار کرد: سالیان طولانی است که عنوان حسابداری مدیریت وجود دارد و تدریس می‌شود اما همواره در کنار گزارشگری مالی برون سازمانی به آن پرداخته شده در صورتی که حسابداری مدیریت مقوله‌ای درون‌سازمانی است. در این حوزه برای درون سازمان مجبور نبوده‌ایم هیچ نوع استانداردی را رعایت کنیم که ضروری است این امر به طور جدی در دستور کار قرار بگیرد.

وی افزود: حسابداری مدیریت باید ایجاد ارزش افزوده کند و ضمن کاهش هزینه و صرفه‌جویی، ریسک سازمان را نیز کاهش دهد.

وی تاکید کرد: برای بلوغ در حسابداری مدیریت باید از فناوری اطلاعات استفاده حداکثری صورت گیرد.

سعید جمشیدی‌فرد، رئیس شورای عالی جامعه حسابداران رسمی نیز با بیان اینکه حسابداران سربازان مبارزه با فساد هستند، تالیف این کتاب را نویدی برای دانش حسابداری در حرفه بانکداری عنوان کرد و ضرورت تخصص