آمار

علی دیواندری؛

رمز ارزها قابل نقل و انتقال هستند

رمز ارزها قابل نقل و انتقال هستند

رئیس پژوهشکده پولی بانکی گفت: رمز ارزها که در بستر بلاک چین تولید می شوند و قابل نقل و انتقال هستند از دید ناظران بین المللی به ویژه کشورهایی که سلطه پولی دارند، پنهان خواهد بود.

چهارشنبه 10 بهمن 1397 ساعت 23:24

به گزارش پایگاه خبری دنیای بانک، علی دیواندری در ارتباط تصویری با استودیو بخش خبر 21 شبکه اول سیما افزود: رمز ارزها که در بستر بلاک چین تولید می شوند و قابل نقل و انتقال هستند از دید ناظران بین المللی به ویژه کشورهایی که سلطه پولی دارند، پنهان خواهد بود.

او ادامه داد: بانک مرکزی پلتفرم برنا را جهت راه اندازی سیستم های لازم رمز ارز برنامه ریزی کرده که می شود پول های داخلی را بر روی آن تعریف کرد تا دستورالعمل هایی که تحت بلاک چین تعریف می شوند روی پول های داخلی ما هم اعمال شود و بسیاری از استارت آپ ها می توانند در بستر آن انجام پذیرد.

وی افزود: برای مثال اگر مردم عادی نمی توانند با سرمایه های اندک وارد برخی سرمایه گذاری ها شوند از طریق این پلتفرم می توانند اقدام به معامله و سرمایه گذاری کنند البته بانک مرکزی، سایر واحدهای پولی که در بلاک چین وجود دارد مثل بیت کوین را به عنوان دارایی به حساب می آورد و می شود که به عنوان دارایی مد نظر قرار گرفته شود، البته با لحاظ ملاحظات ارزی، زیرا برای خرید این نوع پول ها باید ارز مصرف شود.

تعداد بازدید : 1

ثبت نظر

ارسال

دنیای خبر