مدیرعامل بانک ملت:

تسهیلات بانک ملت برای خودروهای دوگانه سوز

مدیرعامل بانک ملت در جریان امضا تفاهمنامه با شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران از پرداخت ۶۵ هزار میلیارد ریال تسهیلات برای خودروهای دوگانه سوز CNG خبر داد.

یکشنبه 24 آذر 1398 ساعت 19:34

به گزارش دنیای بانک و بیمه، محمد بیگدلی در مراسم امضای تفاهم نامه تامین مالی طرح توسعه و تولید کارخانه‌ای و کارگاهی خودروهای دوگانه سوز CNG بین شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران و بانک ملت، گفت: سابقه همکاری بانک با وزارت نفت به بیش از ده سال باز می‌گردد که آثار مثبتی در بخش‌های اقتصادی کشور داشته است.

مدیرعامل بانک ملت به استفاده حداکثری از ذخایر نفتی کشور اشاره کرد و افزود: بانک ملت در پروژه خودکفایی کشور از واردات بنزین با وزارت نفت مشارکت دارد. موضوع آلودگی هوا را داریم که یکی از راهکارها دوگانه سوز کردن خودروها است.

بیگدلی ادامه داد: مرکز بانک ملت در راستای تامین زنجیره ارزش در حوزه نفت یک طرح مهم و ملی در اقتصاد کشور را امضا می‌کند که حدود ۶۵ هزار میلیارد ریال تسهیلات برای دوگانه سوز کردن یک میلیون و ۵۰۰ هزار خودور در کشور پرداخت خواهد کرد.

وی افزود: این تفاهم نامه در راستای عملیاتی کردن بخشی از برنامه اقتصاد مقاومتی خواهد بود. همچنین موضوع کاهش هزینه مصرف کننده نیز در این تفاهم نامه مدنظر است.

بیگدلی خاطرنشان کرد: در طرح ساماندهی سوخت نیز پروژه پرداخت هزینه سوخت خودروها را انجام دادیم. در قالب سامانه ایجاد شده، از قاچاق سوخت نیز جلوگیری شد.

مدیرعامل بانک ملت، تصریح کرد: ما از انجام پروژه‌های دیگر نیز برای اقتصاد کشور استقبال می‌کنیم.

صرفه جویی ۱.۸ میلیاد دلاری در سال باتوسعه خودرو های دو گانه سوز

همچنین صادق آبادی مدیرعامل شرکت ملی پخش فراورده های نفتی ایران نیز در مراسم امضا تفاهم نامه با بانک ملت بیان داشت: در این تفاهم نامه برخی خودروها از جمله ون، تاکسی، خودروهای شخصی و ... دوگانه سوز خواهند شد. همچنین متنوع سازی مصرف سوخت در این طرح نیز مدنظر است.

وی خاطرنشان کرد: نرخ گاز بسیار پایین است و اجرای این طرح می تواند روزانه ۱۰ میلیون لیتر ص