آمار

بازرس قانونی موافقت کرد+ سند

افزایش ۵۸۰ درصدی سرمایه بانک پارسیان

افزایش ۵۸۰ درصدی سرمایه بانک پارسیان

سرمایه بانک پارسیان از ۲ هزار و ۳۷۶ میلیارد تومان با رشدی ۵۸۰ درصدی به ۱۶ هزار و ۱۵۶ میلیارد و یکصد میلیون تومان می‌رسد. این میزان افزایش سرمایه از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌های بانک پارسیان شامل زمین، ساختمان، سرقفلی محل کسب و پیشه، شعب خارجی و سرمایه‌گذاری‌های بلندمدت صورت خواهد گرفت.

دوشنبه 8 مهر 1398 ساعت 16:50

به گزارش دنیای بانک و بیمه، تصمیم بانک پارسیان که به امضای کوروش پرویزیان، عباس خسروانی، سید حسام شمس عالم، عارف نوروزی و جواد شکرخواه، اعضای هیات مدیره هم رسیده است، با هدف خروج بانک از شمول حکم ماده ۱۴۱ اصلاحیه قانون تجارت و با استفاده از مصوبه شورای عالی هماهنگی اقتصادی مبنی بر تمدید مجوز بند (ز) تبصره ۱۰ ماده واحده قانون بودجه امسال تا پایان سال گرفته شده است و بازرس قانونی بانک اعلام کرده بر اساس رسیدگی‌های انجام شده، افزایش سرمایه بانک پارسیان بلامانع خواهد بود.

گزارش بازرس قانونی و همچنین گزارش هیات مدیره بانک پارسیان را اینجا بخوانید
در این گزارش خطاب به صاحبان سهام بانک پارسیان آمده است که افزایش سرمایه بانک از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌ها باعث ورود منابع نقدی نمی‌شود و تاثیری بر درآمد و کفایت سرمایه بانک یادشده ندارد و ممکن است باعث ازایش هزینه استهلاک در سال‌‌های آینده شود. 
بانک پارسیان پس از انتشار این گزارش برای افزایش سرمایه خود باید موافقت بانک مرکزی و سازمان بورس را بگیرد. در صورتی که با افزایش سرمایه بانک پارسیان موافقت شود، بیشترین میزان رشد سرمایه بانک از بدو تاسیس خواهد بود. بانکی که از زمان تاسیس خود و اولیت ثبت سرمایه‌اش در ۱۲ مهر سال ۱۳۸۲ به میزان ۳۱۰ میلیارد ریال، تاکنون ۱۰ بار نسبت به افزایش سرمایه خود اقدام کرده است.

تغییرات سرمایه ثبت شده بانک پارسیان از بدو تاسیس تا 31 تیر 1394
 

خبر مهم: تاسیس هفت شعبه در عراق

کوروش پرویزیان، مدیر عامل بانک پارسیان گفته است این بانک مجوز راه‌اندازی هفت شعبه را از بانک مرکزی عراق دریافت کرده است. او همچنین گفته تاکنون دو شعبه از این بانک‌ها با سرمایه‌ای در حدود ۵۰ میلیون دلار تاسیس شده است ولی "متاسفانه با توجه به تحریم‌ها امکان راه‌اندازی شعب دیگر (پنج شعبه) فراهم نشد." 

به گفته آقای پرویزیان، این بانک "توانسته زیرساخت‌های لازم برای راه‌اندازی یک نظام پرداخت بانکی در عراق را فراهم کند." بانک پارسیان از نظر قدمت دومین بانک خصوصی در ایران است؛ سال پیش دولت آمریکا این بانک را تحریم کرد.

تعداد بازدید : 4

ثبت نظر

ارسال

دنیای خبر