پرش سه گام در پیست شفافیت و مدیریت ریسک:

سود ۵۳۷ میلیارد تومانی بیمه آسیا در بازار سهام

سود ۵۳۷ میلیارد تومانی بیمه آسیا در بازار سهام

شرکت بیمه آسیا در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که نتیجه سرمایه‌گذاری این شرکت در بازار سهام تنها در پنجاه روز، به دست آوردن سودی بیش از ۵۳۷ میلیارد تومان بوده که این میزان سود قابل ملاحظه تنها در اثر خرید و فروش سهام ۲۰ شرکت حاضر در بورس و فرابورس بوده است.

چهارشنبه 22 مرداد 1399 ساعت 9:42

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی دنیای بانک و بیمه، بیمه آسیا در فاصله اول تیرماه تا ۱۹ مرداد ماه امسال بالغ بر ۵ هزار و ۸۰۵ میلیارد ریال از سهام ۲۰ شرکت در اختیار خود را فروخته و از این محل بالغ بر ۵ هزار و ۳۷۴ میلیارد ریال سود شناسایی کرده است.
بازده ۱۱۴۵ درصدی سرمایه‌گذاری در بازار سهام
جزییاتی که شرکت بیمه آسیا منتشر کرده است، نشان می‌دهد که این شرکت از محل سرمایه‌گذاری روی سهام ۲۰ شرکت، موفق شده است تا بازده ۱۱۴۵ درصدی را به دست آورد. شرکت بیمه آسیا برای خرید سهام شرکت‌های بورسی، تنها ۴۳۱ میلیارد و ۶۴۸ میلیون سرمایه‌گذاری کرده است و سود خالص این شرکت پس از کسر هزینه معاملات سهام در بازار سرمایه، بالغ بر ۵ هزار و ۳۷۴ میلیارد ریال بوده است.
به گزارش دنیای بانک و بیمه، تیم سرمایه‌گذاری شرکت بیمه آسیا، با ثبت یک رکورد تازه در سودآوری بیمه آسیا، موفق شده است تا بنیه مالی این شرکت را هم در حوزه بیمه‌گری و هم فعالیت‌های سرمایه‌گذاری تقویت کند. البته این به معنای پایان سرمایه‌گذاری بیمه آسیا در بازار سهام نیست بلکه پیش بینی می شود هیات مدیره بیمه آسیا در یک تدبیر مبتنی بر آینده‌نگری و جهت تقویت هرچه بیشتر توان مالی این شرکت بز