دنیای بانک و بیمه بررسی کرد

رشد ۱۳۷ درصد سود بیمه خاورمیانه

رشد ۱۳۷ درصد سود بیمه خاورمیانه

سود خالص هر سهم بیمه زندگی خاورمیانه در ۹ ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه پارسال با جهشی ۱۳۷ درصدی از ۶۰ ریال به ۱۴۲ ریال رسیده و سود خالص این شرکت در این مدت هم از ۷۲ میلیارد ریال به ۱۷۰ میلیارد ریال افزایش یافته است. حق بیمه صادره این شرکت نوپا در ۹ ماهه ابتدایی امسال نسبت به مدت مشابه پارسال ۸۴ درصد، درآمد شرکت از محل حق بیمه ۳۵۵ درصد و سود عملیاتی هم ۱۱۹ درصد جهش داشته است.

سه شنبه 24 دی 1398 ساعت 16:51

به گزارش دنیای بانک و بیمه، اطلاعات و صورت‌های مالی میان‌دوره‌ای ۹ ماهه منتهی به ۳۰ آذرماه ۱۳۹۸ (حسابرسی نشده) بیمه زندگی خاورمیانه نشان می‌دهد که این شرکت موفق شده تا حق بیمه صادره خود را به رقم ۱۳۸ میلیارد و ۲۸۷ میلیون ریال و درآمد خود از محل حق بیمه را به ۹۰ میلیارد ریال افزایش دهد. همچنین سود ناخالص فعالیت بیمه‌ای شرکت بیمه زندگی خاورمیانه در پایان آذرماه امسال نسبت به پایان آذرماه پارسال با ۳۲۹ درصد رشد مواجه شده و درآمد این شرکت از محل سرمایه‌گذاری ذخایر فنی هم رشدی ۳۱۷ درصدی داشته است.
این گزارش می‌افزاید: سود خالص بیمه زندگی خاورمیانه در پایان ۹ ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه پارسال با ۱۳۶ درصد جهش به رقم ۱۷۰ میلیارد ریال رسیده و سود انباشته شرکت در این مدت هم ۱۵۲ میلیارد و ۸۷۰ میلیون ریال برآورد شده است. سرمایه کنونی شرکت بیمه زندگی خاورمیانه ۱۲۰ میلیارد تومان است. ایده تأسیس یک شرکت تخصصی در صنعت بیمه ایران و در رشته بیمه‌های عمر و زندگی، در سال ۱۳۸۸ و توسط جناب آقای دکتر عقیلی کرمانی مطرح شد. بعدها با پیگیری‌های انجام‌شده، درخواست تأسیس شرکت با سرمایه ۱۲۰۰ میلیارد ریال، در شهریورماه ۱۳۹۱، به تصویب شورای عالی بیمه مرکزی ج.ا.ا. رسید و سپس پذیره‌نویسی از طریق بازار سوم فرا بورس در اسفندماه ۱۳۹۴ انجام شد. تا دی‌ماه ۱۳۹۵ مقدمات تأسیس شرکت فراهم می‌گشت که نهایتاً در روز هفتم دی‌ماه ۱۳۹۵، شرکت بیمه زندگی خاورمیانه در اداره ثبت شرکت‌ها ثبت شد و به‌موجب پروانه شماره ۹۵/۱۰۰/۶۴۰۳۱، مورخ ۱۷ بهمن‌ماه ۱۳۹۵، فعالیت اولین شرکت تخصصی بیمه در ایران رسماً آغاز شد.
در حال حاضر مهدی نوروزی، مدیرعامل شرکت تخصصی بیمه زندگی خاورمیانه است.

اطلاعات و صورت‌های مالی میاندوره‌ای 9 ماهه منتهی به 1398/09/30 (حسابرسی نشده) بیمه زندگی خاورمیانه

تعداد بازدید : 63

ثبت نظر

ارسال

دنیای خبر