اعتماد و انتخاب هوشمند مردم جواب داد

راز پرش بی‌سابقه ارزش سهام بیمه سرمد

راز پرش بی‌سابقه ارزش سهام بیمه سرمد

رئیس هیات مدیره شرکت بیمه سرمد در گفتگوی خبرگزاری فارس درباره رکوردزنی قیمت سهام این شرکت در بازار فرابورس گفت: در حال حاضر قیمت هر سهم بیمه سرمد با نماد معاملاتی «وسرمد» با رشد حدود ۱۹۰ درصدی نسبت به مدت مشابه در سال گذشته، بالاترین قیمت خود را تجربه کرد و از مرز ۳۷۶۰ ریال گذشت.

چهارشنبه 16 مرداد 1398 ساعت 13:29

به گزارش دنیای بانک و بیمه، مجتبی کاتب اعتماد بیمه‌گذاران، به تیم جوان سرمد را در صنعت بیمه کشور، از عوامل موثر بر افزایش قیمت سهام دانست و تصریح کرد: بیمه سرمد همواره در جهت پویایی و چابکی، از مدیران جوان و متخصص بهره برده است.
رئیس هیات مدیره بیمه سرمد، با بیان اینکه قیمت سهام این شرکت از ابتدای سال جاری، رشد بیش از ۱۲۰ درصدی را تجربه کرده، افزود: جایگاه واقعی قیمت سهام این شرکت بالاتر از این رقم است و انشاالله شاهد تداوم افزایش قیمت در بازار فرابورس خواهیم بود. 
کاتب در پاسخ به سوالی درباره جذب پرتفوی هلال احمر جمهوری اسلامی ایران نیز گفت: بیمه سرمد در راستای انجام مسئولیت‌های اجتماعی خود، اقدام به جذب پرتفوی بیش از هزار و دویست میلیارد ریالی سازمان هلال احمر در رشته‌های اشخاص و اموال نموده و با تحت پوشش قرار دادن ابزارهای امدادرسانی همچون وسایل نقلیه اعم از خودروها و هلکوپترهای امدادرسان، لوازم و تجهیزات و نیروهای امدادرسانی، در راستای حمایت از آنان، گام‌های مثبتی را برخواهد داشت.
وی، در بخش دیگری از سخنان خود، حفظ سطح یک توانگری مالی بیمه سرمد از آغاز فعالیت تاکنون را مورد توجه قرار داد و یادآور شد: همزمان با افزایش دو برابری پرتفو در سال ۹۷ پیش‌بینی می‌شد سطح توانگری مالی سرمد کاهش پیدا کند، اما با مدیریت مناسب رسیک و منابع شرکت موفق شدیم با افزایش ۷ درصدی در ضریب توانگری به ضریب ١٣٨٪؜ برسیم.
رئیس هیات مدیره بیمه سرمد با اشاره به اینکه افزایش سرمایه این شرکت به میزان ٢٥٠٠ میلیارد ریال و ورود به بازار اتکایی اظهار امیدواری کرد: بیمه سرمد بتواند سرآمد بیمه های کشور باشد.
کاتب همچنین، با اشاره به سودآوری مناسب سرمد در سال گذشته، گفت: برنامه‌محوری برای افزایش پرتفوی در چند سال اخیر و حفظ ترکیب متوازن آن، نشان از حفظ منافع سهامداران و بیمه‌گذاران به عنوان اولویت بیمه سرمد بوده است.

خبر دیگر اینکه نشست هم اندیشی مدیران ستادی و استانی بیمه سرمد در مشهد مقدس برگزار  و معارفه مدیران جدید در سراسر کشور اعلام شدند. سپس، عملکرد 4ماهه نخست سال جاری توسط جابر توان مدیر تحقیق و توسعه ارائه شد. وی، در این گزارش، از تحقق 104درصدی اهداف پیش بینی شده در شاخص تولید حق بیمه خبر داد و گفت: عملکرد بیمه سرمد در شاخص حق بیمه تولیدی در چهار ماهه نخست سال 1398 نشان می دهد که شرکت با صدور قریب به 90هزار فقره بیمه نامه، حق بیمه ای به میزان یک هزار و 405میلیارد ریال، در حدود 104درصد از هدف خود را محقق نموده و این شاخص نسبت به مدت مشابه سال گذشته، 49درصد رشد را تجربه کرده است. مدیر تحقیق و توسعه بیمه سرمد نکته قابل توجه در این گزارش را، تولید حق بیمه بیش از هزار و 72میلیارد ریالی به واسطه صدور بیش از 86هزار فقره بیمه نامه در بخش غیرسهامداری دانست و گفت: کسب سهم 76درصد از کل پرتفوی تولیدی در این بخش، 124درصد از هدف پیش بینی شده را محقق کرده است. لازم به ذکر است رشد 36درصدی تعداد بیمه نامه ها نیز بیانگر فعالیت نمایندگان و شبکه فروش بوده است. توان، بیشترین درصد تحقق هدف را مربوط به رشته بیمه های مهندسی و انرژی دانست و تصریح کرد: در این بخش، 188درصد از پیش بینی فروش محقق شده که بالاترین میزان رشد حق بیمه نسبت به مدت مشابه سال گذشته را با ثبت 416درصد رشد در بین رشته های بیمه ای به خود اختصاص داده است. وی، سهم 21 درصدی بیمه های زندگی و سهم پایین 22 درصدی رشته درمان از کل پرتفوی تولیدی شرکت را از دیگر نکات مثبت در گزارش عملکرد بیمه سرمد در 4ماهه نخست سال جاری دانست و افزود: نسبت خسارت یکساله شرکت نیز با پرداخت 3هزار و 593 میلیارد ریال خسارت به مشتریان، به میزان 57درصد می باشد که نسبت به دوره مشابه قبلی آن 12درصد افزایش داشته است. مدیر تحقیق و توسعه از کاهش نسبت خسارت در اکثر رشته ها خبر داد و گفت: کاهش 21درصدی در بیمه های آتش سوزی، 13درصدی در حوادث (گروهی و انفرادی)، 10درصدی در باربری و بیمه های خاص، 7درصدی در مسئولیت، 4درصدی در مهندسی و انرژی و 3درصدی در بیمه های درمان، در طول فعالیت 6 ساله شرکت، با وجود بلایای طبیعی حادث شده در سال جاری و گذشته، بی سابقه بوده است. جابر توان، در خصوص رشد قابل توجه قیمت سهام بیمه سرمد در بازار فرابورس نیز گفت ارزش سهام شرکت بیمه سرمد با رکوردزنی در بازار فرابورس، به میزان بی‌سابقه 3,422 ریال رسیده که این مبلغ نسبت به زمان مشابه در سال گذشته، رشد قابل ملاحظه حدود 186درصدی و نسبت به ابتدای سال جاری 121درصد را تجربه نموده و پیش‌بینی ها از ادامه روند رشد فعلی حکایت دارد. در ادامه این نشست هم اندیشی، مجید حبیبی معاون فنی بیمه‌های اموال، امید گودرزی سرپرست معاون فنی بیمه‌های اشخاص و سعید دروکی سرپرست مدیریت حسابرسی و کنترل‌های داخلی نیز در این نشست آخرین وضعیت بخش های مختلف این شرکت را تشریح کردند. این جلسه، با ارائه نظرات و خط مشی شرکت توسط مهندس مهدوی مدیر عامل، دکتر کاتب رئیس هئیت مدیره و جمع بندی موضوعات مطروحه به پایان رسید.

تعداد بازدید : 18

ثبت نظر

ارسال

دنیای خبر