دنیای بیمه کارنامه نیمسال بختیاری را تحلیل کرد

راز رشد ۵۲۳ درصدی سود بیمه رازی

راز رشد ۵۲۳ درصدی سود بیمه رازی

شرکت بیمه رازی به مدیرعاملی مجید بختیاری موفق شده تا سود خالص خود در نیمه نخست امسال را ۵۲۳ درصد نسبت به مدت مشابه پارسال افزایش دهد. راز این معما چیست و آیا روند سودسازی بیمه رازی ادامه می‌یابد و سهامداران این شرکت با افزایش بازده سهم خود در آینده مواجه می‌شوند؟ دنیای بیمه در تحلیلی به این معما پاسخ می‌دهد. این گزارش تحلیلی بخوانید.

دوشنبه 21 مهر 1399 ساعت 18:45

شرکت بیمه رازی به مدیرعاملی مجید بختیاری موفق شده تا سود خالص خود در نیمه نخست امسال را ۵۲۳  درصد نسبت به مدت مشابه پارسال افزایش دهد. راز این معما چیست و آیا روند سودسازی بیمه رازی ادامه می‌یابد و سهامداران این شرکت با افزایش بازده سهم خود در آینده مواجه می‌شوند؟ دنیای بیمه در تحلیلی به این معما پاسخ می‌دهد. این گزارش تحلیلی بخوانید.

به گزارش دنیای بیمه، شرکت بیمه رازی که هم اکنون سکان مدیریت آن را مجید بختیاری در اختیار دارد در پایان سال مالی ۱۳۹۸ با زیان ۱۲۹ میلیارد و ۵۹۶ میلیون ریالی مواجه بود، در حالی که روند تغییر زیان به سود این شرکت از سال گذشته به ویژه پس از افزایش سرمایه ۵۰ درصدی کلید خورد به گونه‌ای که در نیمه نخست پارسال توانست بالغ بر ۲۴۹ میلیارد و ۶۴۹ میلیون ریال سود شناسایی کند.

شتاب سودآوری در ۶ ماهه

صورت‌های مالی و حساب سود و زیان حسابرسی نشده شرکت بیمه رازی در نیمه نخست امسال اما نشان می‌دهد که سود خالص این شرکت البته بدون کسر مالیات با رشدی ۵۲۳ به بیش از یک هزار و ۵۵۵ میلیارد و ۴۴۲ میلیون ریال رسیده است. بررسی‌های دنیای بیمه نشان می‌دهد که سود ناخالص فعالیت‌های بیمه‌ای این شرکت در شش ماه ابتدای امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۲۲۰ درصد و درآمد سرمایه گذاری از محل سایر منابع ۴۷۴ درصد رشد داشته است.

سودسازی از کانال بازار سهام

بیمه رازی با انتشار جزییاتی از درآمد خود از محل سرمایه‌گذاری‌ها اعلام کرده است که سود ناشی از معاملات سهام شرکت‌های پذیرفته شده در بازار بورس و فرابورس از مبلغ ۴۱۵ میلیارد و ۹۰۰ میلیون ریال در پایان تابستان پارسال، به رقمی معادل ۳ هزار و ۹۲۹ میلیارد و ۵۶۶ میلیون ریال افزایش یافته است.

ترازنامه این شرکت همچنین نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت بیمه رازی از ۲ هزار و ۲۷۱ میلیارد و ۳۰۵ میلیون ریال در پایان سال گذشته با ۱۶۵ درصد افزایش مواجه شده و در پایان تابستان امسال به رقم ۶ زار و ۲۴ میلیارد و ۳۶۵ میلیون ریال رسیده است.

افزایش سود هر سهم

سود هر سهم سهامداران بیمه رازی با این اتفاق از ۱۲۵ ریال در نیمه نخست سال گذشته با جهشی ۳۱۴ درصدی به ۵۱۸ ریال در نیمه نخست امسال افزایش می‌یابد با در نظر گرفتن این مهم که سرمایه شرکت از ۲ هزار میلیارد ریال در پایان سال گذشته به ۳ هزار میلیارد ریال افزایش داشته است. نتیجه اینکه سرانجام این شرکت موفق شده زیان انباشته را به سود تبدیل سازد و انتظار می‌رود روند سودسازی در نیمه دوم امسال تداوم داشته باشد.

حساب سود و زیان شرکت بیمه رازی در پایان 990631

حساب سود و زیان شرکت بیمه رازی در پایان ۹۹۰۶۳۱

تعداد بازدید : 27

ثبت نظر

ارسال

|||||| آخرین خبر