حق بیمه ۸ ماهه از مرز ۳۸۸۰ میلیارد گذشت

دست برتر بیمه آسیا در بازار بیمه

دست برتر بیمه آسیا در بازار بیمه

دنیای بیمه: حق بیمه تولیدی شرکت بیمه آسیا به مدیریت مسعود بادین در هشت ماه نخست سال ۱۳۹۸ از مرز ۳ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان عبور کرد تا همچنان این شرکت رتبه نخست را در بازار بیمه کشور بین شرکت‌های بخش خصوصی در اختیار خود داشته باشد. این شرکت در این مدت بالغ بر ۲ هزار میلیارد تومان خسارت به بیمه‌گذاران خود پرداخت کرده و نسبت خسارت پرداختی به حق بیمه تولیدی بیمه آسیا به ۵۲ درصد رسیده است.

چهارشنبه 13 آذر 1398 ساعت 19:3

به گزارش دنیای بانک و بیمه،نگاهی به کارنامه بیمه آسیا نشان می‌دهد که این شرکت در آبان‌ماه امسال موفق شده بالغ بر ۴۲۳ میلیارد تومان درآمد از محل حق بیمه صادرشده داشته باشد در حالی که در این مدت بالغ بر ۳۰۰ میلیارد تومان خسارت به بیمه‌گذاران پرداخت کرده است. از مجموع ۳ هزار و ۸۸۲ میلیارد و ۹۷۸ میلیون ریال حق بیمه تولیدی این شرکت در هشت‌ماه نخست امسال ۴۲ درصد در رشته بیمه شخص ثالث، ۲۴ درصد در رشته بیمه تکمیل درمان، ۱۲ درصد در رشته بدنه خودرو، ۸ درصد در رشته بیمه زندگی، ۶ درصد در رشته بیمه آتش‌سوزی و باربری و ۹ درصد هم در رشته بیمه‌های مسئولیت، مهندسی و سایر رشته‌ها بوده است.

همچنین از مجموع ۲ هزار میلیارد تومان خسارت پرداخت شده، سهم رشته بیمه شخص ثالث ۴۷ درصد، بیمه درمان ۲۶ درصد، بیمه بدنه خودرو ۱۳ درصد، بیمه زندگی ۷ درصد، بیمه آتش‌سوزی و بابری ۳ درصد و بیمه مسئولیت و مهندسی و سایر رشته&zwnj