بیمه مرکزی چه نظری دارد؟

تزلزل صندلی‌های مدیریت در شرکت‌های بیمه

تزلزل صندلی‌های مدیریت در شرکت‌های بیمه

این روزها خبرها از جابجایی صندلی در شرکت‌های بیمه شدت گرفته و پس از کناره‌گیری علیرضا بیانیان از هیات مدیره بیمه آرمان، خبر رسیده که اختلاف‌نظر مدیریتی در شرکت بیمه البرز هم اوح گرفته و پس از رفتن سید رسول تاجدار از این شرکت، از یک سو میری لواسانی به عنوان سرپرست منصوب شده و از سوی دیگر شنیده شده که پناهی قرار است مدیرعامل بیمه البرز شود.

سه شنبه 30 مهر 1398 ساعت 3:14

به گزارش دنیای بانک و بیمه، هرچند هنوز سید رسول تاجدار بر اساس اطلاعات درج شده روی وب سایت رسمی این شرکت همچنان مدیرعامل بیمه البرز قلمداد می‌شود و به تازگی هم محسن پورکیانی مدیرعامل سابق بیمه ایران به عضویت در هیات مدیره این شرکت درآمده است. نکته اینجاست که سیدمحمد رضا میری لواسانی، تنها عضو غیرموظف هیات مدیره بیمه البرز است.  نکته قابل تامل اینکه در نامه‌ای که امضای سه عضو هیات مدیره بیمه البرز رسیده، رسما از سید رسول تاجدار خلع مسئولیت شده و گفته شده که دیگر او نماینده وزارت اقتصاد در شرکت بیمه البرز نیست و به جای او محسن پورکیانی نماینده این وزارتخانه است و کلیه اختیارات و وظایف مدیریت عامل این شرکت طبق اساسنامه تا زمان انتصاب مدیرعامل جدید به رئیس هیات مدیره واگذار شده است. رئیس هیات مدیره‌ای که خود عضو غیرموظف بیمه البرز است.

 این اتفاقات در شرکت‌های بیمه در روزهای اخیر شدت گرفته و همین چند روز پیش بود که محمد رضایی، با حکم فرهاد دژپسند، سرپرست بیمه ایران شد.

متن استعفای بیانیان از هیات مدیره بیمه آرمان

خداوند بزرگ را شاکرم که بر من منت نهاد و فرصتی مهیا ساخت تا با همراهی شما همکاران خوبم، خود را در معرض آزمونی سخت و دشوار قرار دهم و در جهت اعتلای بیمه آرمان همت گمارم که در وضعیت نامساعدی بود و لحظه ای غفلت یا بی تدبیری، آن را در موقعیت بدی فرو می برد.

در طول ایامی که توفیق همکاری با شما بزرگواران نصیبم شد، تلاش کردم با عارضه یابی و شناخت عوامل کلیدی موثر بر موفقیت آن و بهره گیری از ظرفیت های و تجارب کارشناسی و مدیریتی در جهت ساماندهی و اصلاح فرایندها گام بردارم، تا جایی که طی این مدت تولید حق بیمه به عنوان اصلی ترین شاخص عملکرد شرکت از رشد قابل توجهی برخوردار بود و شرکت همچنان توانست بخش قابل توجهی از مطالبات خود را وصول و بخش عمده ای بدهی های معوق را بپردازد و هزینه های جاری و سرمایه ای خود را از این محل تامین نماید.

تمامی این موارد مدیون عنایت حق تعالی و جدیت، تلاش و تدبیر تمامی ارکان و سطوح شرکت اعم از اعضای محترم هیات مدیره،  معاونان، مدیران ستادی و شعب و آحاد کارکنان شرکت بوده و شایسته تحسین است.

ضمن قدردانی از همراهی ها و محبت های همه شما، با توجه به تغییرات مدیریتی گسترده در شرکت و کناره گیری اینجانب از هیات مدیره، دیگر امکان همراهی شما عزیزان میسر نیست و در خدمت شما نخواهم بود.

بابت خطاهای احتمالی از همه شما حلالیت می طلبم و از محضر شما خداحافظی می کنم. امیدوارم با کوشش و اهتمام بیش از پیش، مدیریت جدید را در جهت اعتلای همه جانبه شرکت یاری نمایید.

تعداد بازدید : 28

ثبت نظر

ارسال

دنیای خبر