کریم‌خان زند شفاف پاسخ داد

تأثیر ویروس کرونا بر کارنامه بیمه نوین

تأثیر ویروس کرونا بر کارنامه بیمه نوین

دنیای بیمه: حسین کریم‌خان زند، مدیرعامل شرکت بیمه نوین درباره اثر شیوع ویروس کرونا و کاهش تصادفات جاده‌ای بر سودآوری این شرکت می‌گوید: احتمال می‌رود از محل کاهش تصادفات ناشی از محدودیت سفرها به دلیل شیوع این بیماری، همچنان حدود ۶۰ میلیارد ریال اثر مثبت بر عملکرد شرکت بیمه نوین بابت سهم نگهداری داشته باشد.

یکشنبه 7 اردیبهشت 1399 ساعت 12:34

به گزارش دنیای بانک و بیمه، او درعین‌حال تأکید می‌کند: با توجه به کاهش وقوع بلایای طبیعی ازجمله سیل در ابتدای امسال در مقایسه با حوادث مشابه در سال گذشته، علی‌رغم بارش‌های اخیر در کشور، آسیب به مناطق شهری و روستایی در مقایسه با وقایع نوروز سال ۰۹ بسیار ناچیز بوده که این مسئله درنتیجه کاهش ضریب خسارت در رشته آتش‌سوزی را رقم‌زده است. مدیرعامل بیمه نوین در خصوص کاهش میزان تصادفات جاده‌ای به دلیل کنترل سفرها و کاهش ترددها برای قطع زنجیره کرونا می‌افزاید: بر اساس آمارهای رسمی ارائه‌شده در سامانه مدیریت حوادث و سوانح حمل‌ونقل کشور شاهد کاهش ۹۴ درصدی میزان تصادفات و تلفات در جاده‌های کشور در تعطیلات ۳۰ روزه نوروز ۹۹ یعنی از تاریخ ۲۰ اسفند تا ۲۰ فروردین بوده‌ایم این در حالی است که آمار تصادفات و تلفات در تعطیلات نوروز ۹۸ بالغ‌بر ۲۰ برابر حوادث در سال ۹۹ به ثبت رسیده است.


کریم‌خان زند توضیح می‌دهد: بر اساس تحلیل آمارهای پرداخت خسارت در شرکت بیمه نوین: تاریخ وقوع خسارت حدود ۱۰ درصد از خسارت‌های پرداختی ناشی از تصادفات در فروردین بوده این در حالی است که ۲۵ درصد از خسارت‌های قابل پرداخت پیش‌بینی‌شده در شرکت برای سال ۱۳۹۹ نیز مربوط به بخش اتومبیل بوده که به‌این‌ترتیب در سال جاری ۲.۵ درصد از خسارت قابل پرداخت پیش‌بینی‌شده مربوط به خسارت‌های اتومبیل است.
مدیرعامل بیمه نوین می‌گوید: ازآنجاکه آمار سفرها و تصادف‌ها در فروردین امسال کاهش داشته و از سوی دیگر در رشته‌های درمان و عمر بابت هزینه‌های درمان و فوت بیمه‌گذاران مبتلا شده به ویروس کرونا خسارتی به شرکت تحمیل خواهد شد، با این حساب احتمال می‌رود از محل کاهش تصادفات ناشی از محدودیت سفرها به دلیل شیوع کرونا همچنان حدود ۶۰ میلیارد ریال اثر مثبت بر عملکرد شرکت (سهم نگهداری) داشته باشد.


کریم‌خان زند درباره احتمال افزایش حقبیمه‌های شرکت بیمه نوین در رشته‌های مختلف در سال جدید هم اظهار کرد: افزایش نرخ حق بیمه در رشته شخص ثالث برای سال جاری با افزایش ۳ درصدی رقم خورد که این افزایش مصوب و ابلاغ‌شده مطالب با اختیارات قانونی در این رشته توسط بیمه مرکزی و شورای عالی بیمه بوده است؛ اما در دیگر رشته‌ها افزایش نرخ حقبیمه‌ها ناشی از افزایش نرخ تورم و به دنبال آن افزایش قیمت‌ها در تمام بخش‌های تولید، خدماتی و اقتصادی کشور خواهد بود که نتیجه آن افزایش حق بیمه تولیدی شرکت‌های بیمه خواهد بود. البته این افزایش درآمد در کنار مدیریت صحیح ریسک، اثر مثبتی در تولید حق بیمه شرکت بیمه نوین خواهد داشت.
پاسخ مدیرعامل بیمه نوین به تأثیر افزایش سرمایه این شرکت بر خدمات بیمه نوین و همچنین دلیل افزایش ضریب خسارت از میانگین حدود ۸۰ درصدی در فصل پاییز سال گذشته را بخوانید:

تعداد بازدید : 158

ثبت نظر

ارسال

دنیای خبر