افزایش سرمایه و خروج از بازار پایه

بیمه کارآفرین بالاخره تکان خورد!

  • یکشنبه 14 دی 1399 ساعت 3:6

اخبار => اخبار بیمه

دنیای بیمه کارآفرین شاید از معدود شرکت‌های خصوصی بیمه‌ای کشور باشد که همچنان در بازار پایه فرابورس زندگی می‌کند و حالا یک تکان اساسی در راه است و اعضای هیات مدیره تصمیم گرفته‌اند تا سرمایه این شرکت را از ۱۷۵ میلیارد تومان به بیش از ۹۵۰ میلیارد تومان افزایش دهند.
بیمه کارآفرین بالاخره تکان خورد!

به گزارش دنیای بیمه، سرانجام پیشنهاد ۷ عضو هیات مدیره شرکت بیمه کارآفرین برای افزایش سرمایه این شرکت منتشر شد که بر اساس آن قرار است سرمایه شرکت یادشده از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی ها به منظور اصلاح ساختار مالی به ۹۵۰ میلیارد و ۴۶۹ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان افزایش یابد. البته این افزایش سرمایه و گزارش توجیهی اعضای هیات مدیره بیمه کارآفرین باید به تایید سازمان بورس و اوراق بهادار، بیمه مرکزی برسد و حسابرس و بازرس قانونی شرکت هم آن را تایید کند تا پس از آن به تصویب اکثریت سهامداران برسد.

عزیز‌اله مصلحی مصلح آبادی، محمد احمدی، علی آزاد، نادر حسن‌زاده، مهدی سیف علیشاهی، حمید تهرانفر به عنوان ۷ عضو هیات مدیره بیمه کارآفرین اعلام کرده‌اند که هدف از افزایش سرمایه شرکت اصلاح ساختار مالی، افزایش سهم نگهداری و اخذ مجوز اتکایی، افزایش توانگری مالی و افزایش ظرفیت سرمایه‌گذاری از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها شامل ساختمان و زمین شرکت است.

آیا افزایش سرمایه ۴۴۳ درصدی بیمه کارآفرین می‌تواند راه را برای خارج شدن این شرکت از بازار پایه فرابورس و ورود دستکم به بازار اصلی فرابورس هموار سازد؟ محمد حیدری که به تازگی صلاحیت او برای ۲ سال دیگر از سوی بیمه مرکزی برای در اختیار داشتن سکان مدیریت بیمه کارآفرین تایید شده است، راه دشواری در پیش دارد از جمله اینکه او باید بتواند سهامداران را راضی کند تا رای به کاهش تعداد اعضای هیات مدیره از ۷ نفر به ۵ نفر بدهند.

 


ارسال نظر

ارسال