دیگر نگران کسب و کار خوددر دوران تعطیلی نباشید

بیمه نامه توقف کسب و کار ناشی از اپیدمی

بیمه نامه توقف کسب و کار ناشی از اپیدمی

به گزارش روابط عمومی بیمه تعاون رونمایی از بیمه توقف کسب و کار ناشی از اپیدمی چهارشنبه مورخ 99/06/19 در بیمه مرکزی با حضور ریاست محترم بیمه مرکزی جناب آقای دکتر سلیمانی، دبیرکل محترم سندیکا جناب آقای دکتر کریمی، رئیس محترم پژوهشکده بیمه جناب آقای کردبچه، اعضا هیات عامل بیمه مرکزی و مدیر عامل محترم بیمه تعاون جناب آقای دکتر مظلومی به همرا اعضا هیات مدیره و مدیر فناوری ازطلاعات و جمعی از اصحاب رسانه برگزار گردید .

یکشنبه 23 شهریور 1399 ساعت 10:3

دکتر مظلومی در ابتدا پس از تشکر از حاضرین و اصحاب رسانه به معرفی این محصول جدید پرداختند.

طی جلسه و دستور ریاست کل بیمه مرکزی در راستای نامگذاری سال 99 توسط مقام معظم رهبری به نام جهش تولید، پیشنهاد تولید این محصول توسط بیمه تعاون مطرح شد . پس از تحقیقات در این خصوص و ضرورت اضافه شدن این بیمه‌نامه به سبد محصولات بیمه تعاون و پاسخ به این سوال که آیا با شیوع کرونا محصولی برای کسب و کارها و فعالان اقتصادی وجود دارد یا خیر طرح این بیمهنامه به واحد توسعه در بیمه مرکزی ارائه و تایید آن اخد گردید.

این بیمه نامه انحصارا برای اپیدمی در نظر گرفته شده و برای پوشش و مدیریت ریسک کسب و کارها در دوران تعطیلی و قرنطینه که صرفا توسط دولت و نهادهای حاکمیتی اعلام گردد طراحی شده است .

دکتر مظلومی در ادامه گفت : سقف مدت پوشش 60 روز است و پانزده روز اول هم فرانشیز است، محاسبات این بیمه‌نامه طبق آیین‌نامه 94 مصوب شورای عالی بیمه انجام شده و طبق نظر معاون محترم طرح و توسعه بیمه مرکزی تاییدیه گرفته است و امتیاز انحصاری آن به مدت یکسال به بیمه تعاون تعلق دارد .

این بیمه نامه به دلیل ریسک خاصی که دارد نیاز به حمایت دولتی دارد که البته با همکاری معاونت محترم اتکایی و ریاست محترم بیمه مرکزی موفق به اخذ اتکایی شده ایم .

به موازی طراحی محصول وب سایتی به نام دکتر بیمه drbime.com طراحی شد . دکتر بیمه سایت فروش محصولات بیمه تعاون به صورت آنلاین است که در حال حاضر بیمه های زندگی و پاندمیک در آن به صورت آنلاین به فروش می‌رسد.

برای بیمه‌نامه اپیدمی 14 طرح وجود دارد و مشاغل به سه دسته کم ریسک، متوسط و پر ریسک دسته‌بندی شده‌اند.

پوشش بیمه‌ای این بیمه‌نامه از روزانه پانصد هزار تومان تا روزی دوازده میلیون تومان (طی دو ماه 720 میلیون تومان) و پرداخت حق بیمه 210 هزار تومان تا حداکثر ده میلیون و هشتصد هزار تومان ، بر اساس پارامترهای مختلف در نظر گرفنه شده است و صاحبان کسب و کار می توانند با ثبت نام در سایت دکتر بیمه از ساعت 24 همان روز تحت پوشش قرار بگیرند .

تمامی مشاغل و کسب و کارهایی که ممکن است در معرض ریسک تعطیلی و توقف ناشی از اپیدمی قرار بگیرند در نظر گرفته شده اند، مثل مراکز خرید ، مراکز گردشگری ، رستورانها ، باشگاهها ، سالن های زیبایی و ...

دکتر مظلومی در ادامه افزودند در راستای انجام مسوولیت اجتماعی شرکت بیمه تعاون، با تولید این محصول و سایت دکتر بیمه و فروش بیمه نامه‌ها به صورت آنلاین ، امیدواریم بتوانیم مردم را به استفاده از سرویس ها و خدمات آنلاین ترغیب نماییم.

تعداد بازدید : 33

ثبت نظر

ارسال

دنیای خبر