بانک کارآفرین در جمع هیات موسس

بیمه اتکایی پارس چه زمان متولد می‌شود

  • دوشنبه 27 بهمن 1399 ساعت 4:2

اخبار => دنیای بیمه

تولد بیمه اتکایی پارس نزدیک است و نکته جالب اینکه این شرکت بیمه‌ای علاوه بر سهامدارانی از گروه مالی بانک پارسیان، یک سهامدار از بانک کارآفرین را در جمع خود جای داده است. بیمه اتکایی پارس با سرمایه اولیه 350 میلیارد تومانی جهت پیوستن به جمع بازیگران در میدان رقابت بازار اتکایی چه زمان متولد می‌شود؟
بیمه اتکایی پارس چه زمان متولد می‌شود

به گزارش دنیای بانک و بیمه، هادی اویارحسین، نایب رئیس و مدیرعامل شرکت بیمه پارسیان در نامه‌ای رسمی به سازمان بورس و اوراق بهادار اعلام کرد که مراتب تأسیس شرکت بیمه اتکایی پارس(سهامی عام) با سرمایه اولیه 3،500 میلیارد ریال و موضوع فعالیت بیمه‌های اتکایی در دست اقدام است.

وی تاکید می‌کند: پیرو اخذ مجوز مدیر کل پذیرش موسسات و دفاتر بیمه‌ای بیمه مرکزی و صورتجلسه مورخ 06/11/1399 هیأت مدیره شرکت بیمه پارسیان نسبت به پرداخت 15 درصد سهام متعلق به خود به مبلغ 525 میلیارد ریال اقدام کرده و مراحل بررسی درمدیریت کل بازرسی، حسابرسی داخلی و مبارزه با پولشویی بیمه مرکزی درحال اجراست و و موافقت اصولی با تاسیس شرکت بیمه اتکایی پارس، پس از اعلام موافقت وزارت محترم اقتصاد و دارایی، توسط بیمه مرکزی ج.ا.ا صادر خواهد شد.

جدول میزان سهام و تعهد هر یک از موسسان

موسسان

میزان سهم

میزان تعهد

گروه مالی پارسیان

700 میلیون سهم

700 میلیارد ریال

بیمه پارسیان

525 میلیون سهم

525 میلیارد ریال

آتیه پارسیس پارس

175 میلیون سهم

175 میلیارد ریال

سرمایه‌گذاری بانک کارآفرین

350 میلیون سهم

350 میلیارد ریال

صبا تامین پارسیان

700 میلیون سهم

700 میلیارد ریال

 

در نامه اویارحسین به سازمان بورس و اوراق بهادار تهران تاکید شده است که تعداد سهام قابل پذیره‌نویسی به میزان یک میلیارد و 50 میلیون سهم از طریق شبکه کارگزاران فرابورس توسط ناشر شرکت بیمه اتکایی پارس پذیره‌نویسی خواهد شد


ارسال نظر

ارسال