آمار

یونس مظلومی اعلام کرد

استانی شدن سود و زیان بیمه تعاون

استانی شدن سود و زیان بیمه تعاون

یونس مظلومی، مدیرعامل بیمه تعاون اعلام کرد: این شرکت به سمتی حرکت می‌کند که به‌عنوان نخستین شرکت بیمه‌ای برای استان‌ها در تمامی بخش‌ها سود و زیان تعریف می‌شود. به گفته او، شعب بیمه تعاون در قالب یک سازمان مجزا ترسیم‌شده و بر اساس شاخص‌های تعریف‌شده برای هر شعب، صورت‌های مالی به تفکیک بررسی و ارزیابی می‌شود تا کارآمدی شعب روشن شود.

شنبه 4 آبان 1398 ساعت 2:58

به گزارش دنیای بانک و بیمه، نشست مشترک مدیرعامل بیمه تعاون و مدیران ستادی با مدیران استانی شعب سراسر کشور امروز در هتل المپیک تهران برگزار شد . در این نشست که باهدف بررسی راهکارها و اتخاذ تدابیر جدید جهت دستیابی به اهداف و استراتژی‌های سازمانی برگزار شد، دکتر مظلومی مدیرعامل بیمه تعاون ضمن خوش‌آمد گویی به مدیران ستادی و استانی حاضر در نشست بیان داشت: تمام اهداف و تبیین شده بیمه تعاون تنها با همکاری و مشارکت دلسوزانه همه ارکان شرکت نتیجه‌بخش خواهد بود . وی افزود: به سمتی می‌رویم که به‌عنوان اولین شرکت بیمه‌ای برای استان‌ها در تمامی بخش‌ها صورت‌های سود و زیان تعریف کنیم . این کار بر اساس شاخصه‌ای جغرافیایی و رشته‌های بیمه‌ای انجام خواهد شد .

وی گفت: شعب را در قالب یک سازمان مجزا ترسیم کرده و بر اساس شاخص‌های تعریف‌شده برای هر سازمانی صورت‌های مالی آن به تفکیک بررسی و نتایج به‌دست‌آمده بیانگر وضعیت عملکرد آن واحد خواهد بود . اعداد و ارقام نهایتاً مشخص‌کننده میزان چگونگی فعالیت یک شعبه است .

مظلومی تصریح کرد بررسی و رفع معایب موجود برای رسیدن به بهبود مستمر در سازمان امری انکارناپذیر است . این‌گونه که ایرادات و اشکالات موجود باید از سوی همه گفته شود تا تلاش‌ها برای رفع آن‌ها انجام گردد .

وی افزود: همه واحدهای سازمانی مدیریت ریسک را امری بسیار مهم تلقی کنند . ریسک یعنی احتمال پیش آمد نامطلوب در آینده است . مدیران ریسک‌ها را شناسایی کرده و نسبت به مدیریت آن در تمام سطوح اهتمام ورزند .

دکتر مظلومی با اشاره به وجود اصل swot در هر شاخه مدیریتی، از مدیران بیمه تعاون در بخشه‌ای ستادی و استانی خواستند تمام فعالیت خود را بر اساس نقاط قوت و ضعف درون سازمان و فرصت‌ها و تهدیدهای برون‌سازمانی تدوین کرده و بر اساس آن هدف‌گذاری‌ها را جهت نیل به تعالی سازمانی پیش بگیرند . وی ادامه داد، هدف‌گذاری رشد درشعب تنها بر اساس ظرفیت آن استان در نظر گرفته‌شده است. اگر شعبه‌ای بزرگ‌تر است، قطعاً اهداف بزرگ‌تری برای آن تعریف‌شده است . شعب تلاش کنند تا اهداف تعیین‌شده را با استفاده از تمام ظرفیت‌های موجود محقق کنند .

مدیرعامل بیمه تعاون ارزیابی از عملکرد شعب در رشته درمان را سود و زیانی تلقی کرده و نه پرتفوی محور و افزود: به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی کرده‌ایم که رشته درمان بیمه تعاون با ارائه راهکارهای نوین به یک‌رشته سود ده تبدیل شود .

در ادامه این نشست مدیر امور شعب و استان‌ها و واحدهای فنی ستادی به بیان و تشریح عملکرد حوزه مدیریتی خودکرده و شعب را از آخرین دستورالعمل‌ها و اهداف مطلع ساختند . در بخش پایانی این نشست ، مدیران ستادی و استانی بیمه تعاون در قالب 6 کارگروه تخصصی به بررسی فرایندها پرداخته، پیشنهاد‌ها را مطرح و پس از بحث و تبادل‌نظر و به اشتراک‌گذاری ایده‌ها نسبت به تصویب موارد مطرح‌شده اقدام کردند .

تعداد بازدید : 2

ثبت نظر

ارسال

دنیای خبر