اتهام احمد عراقچی؛ اخلال در بازار ارز

محاکمه معاون سابق ارزی بانک مرکزی

محاکمه معاون سابق ارزی بانک مرکزی

احمد عراقچی معاون ارزی سابق بانک مرکزی در دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اخلالگران اقتصادی به اتهام اخلال در نظام اقتصادی از طریق اخلال در بازار ارز محاکمه شد.

دوشنبه 14 مرداد 1398 ساعت 5:14

به گزارش دنیای بانک و بیمه، به نقل از تسنیم، احمد عراقچی معاون ارزی سابق بانک مرکزی در دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اخلالگران اقتصادی محاکمه شد. 14 مرداد سال 97 بود که پس از نوسانات شدید بازار ارز و دستگیری وحید مظلومین معروف به سلطان سکه، عراقچی معاون وقت بانک مرکزی دستگیر شد و نهایتاً با تودیع وثیقه آزاد شد. پرونده عراقچی پس از انجام تحقیقات لازم، به دادگاه ارسال شد اما دادگاه به تحقیقات نقص گرفت و آن را بازگرداند

پرونده این مقام مسئول وقت در بانک مرکزی نهایتاً بعد از رفع نواقص و ایرادات مدنظر دادگاه به همراه پرونده سیف رئیس وقت بانک مرکزی به دادگاه رفت و امروز (یکشنبه) 13 مرداد جلسه محاکمه او برگزار شد. سالار آقاخان از دیگر متهمان پرونده عراقچی است. اخلال در نظام اقتصادی از طریق اخلال در بازار ارز، اتهام عراقچی در کیفرخواست صادره از سوی دادستانی تهران است.
دی‌ماه سال گذشته بود که غلامحسین محسنی اژه‌ای سخنگوی وقت قوه قضاییه درخصوص آخرین وضعیت پرونده احمد عراقچی معاون ارزی سابق بانک مرکزی گفت: ما هم دوست داریم هر پرونده‌ای سریعتر به نتیجه برسد اما برخی پرونده‌ها نیاز به کار کارشناسی و تحصیل دلیل در همان مراکز دارد.

سخنگوی قوه‌قضاییه ادامه داد: گزارش جدیدی درباره همین پرونده رسیده است که اگر صحیح باشد مبلغ و شرایط متفاوت خواهد بود. با گزارش جدید ممکن است فاز جدیدی در پرونده شروع شود، آقاخان میزان دلارهایی را که برای توزیع در بازار دریافت کرده پذیرفته اما مبلغ 39 میلیون یورو را نپذیرفته و می‌گوید 21 میلیون یورو گرفته است. آخرین نامه رییس کل بانک مرکزی هم آن را 31 میلیون یورو اعلام کرده است.

تعداد بازدید : 2

ثبت نظر

ارسال

دنیای خبر