ریزش ارزش پوند و یوان

ریزش ارزش پوند و یوان

در پی شکست مذاکرات میان دو حزب اصلی سیاسی محافظه‌کار و کارگر انگلیس به‌ منظور یافتن راهی برای خروج از بن‌بست برگزیت پس از ۶ هفته تلاش، ارزش پوند، واحد پول این کشور، به کمترین میزان خود در چهار ماه گذشته سقوط کرد.

دوشنبه 30 اردیبهشت 1398 ساعت 5:22

به گزارش پایگاه خبری دنیای بانک، به نقل از مارکت واچ، در آخرین روز معاملات هفته گذشته ارزش برابری پوند در مقابل دلار با 6 دهم درصد کاهش به یک هزار و 274 دلار و یک سنت رسید. 

این مذاکرات 6 هفته ای پس ‌از آن شروع شد که مجلس عوام انگلیس برای سومین بار طرح دولت «ترزا می» نخست‌وزیر انگلیس درباره نحوه خروج از اتحادیه اروپا را نپذیرفت.
اتحادیه اروپا مهلت برگزیت را تا نهم آبان ماه تمدید کرده تا پارلمان با طرح دولت موافقت کند. انگلیس قرار بود 9 فروردین بطور رسمی اتحادیه اروپا را ترک کند.
همچنین تشدید منازعات تجاری میان چین و آمریکا سبب کاهش ارزش یوان در برابر دلار از ماه دسامبر (آذر-دی 97) تا کنون شده است.
بر اساس این گزارش در معاملات روز جمعه هفته گذشته بهای یک دلار در برابر یوان با نیم درصد افزایش به 6.9142یوان رسید. 
از سوی دیگر در پی توقف مذاکرات تجاری بین ایالات متحده و چین به‌ دنبال تشدید اختلافات دو کشور سه شاخص مهم بورس وال استریت آمریکا نیز با ریزش روبرو شده است. 
گزارشهای رسانه ای حاکی است، پکن و واشنگتن همچنان بر مواضع تجاری قبلی خود تاکید دارند. پکن در شرایط فعلی می کوشد با ایجاد اصلاحات در سیاست‌های ارزی و تغییر ارزش یوان و کاهش سفارش گوشت از آمریکا فشار بیشتری را بر واشنگتن وارد کند.
علاوه براین آمریکا نیز شرکت چینی هواوی و سایر شرکت‌های وابسته به آن را در فهرست سیاه قرار داده است.

تعداد بازدید : 4

ثبت نظر

ارسال

دنیای خبر