مدیر نظارت بر ناشران سازمان بورس در پاسخ به یک ابهام؛

فروش سهام بانک های نظامی اختیاری است

فروش سهام بانک های نظامی اختیاری است

مدیر نظارت بر ناشران سازمان بورس گفت: فروش سهام بانک های وابسته به نیروهای مسلح از سوی سهامداران در مرحله اختیاری قرار دارد و هیچ گونه اجباری در فروش سهام این بانک ها از سوی سهامداران وجود ندارد.

پنجشنبه 29 فروردین 1398 ساعت 3:12

به گزارش پایگاه خبری دنیای بانک، در چند روز گذشته خبری با عنوان قطعی شدن ادغام 5 بانک نظامی‎ در بانک سپه منتشر و اعلام شد که نحوه واگذاری و خرید سهام از سهامداران حقیقی و حقوقی به محل مناقشه تبدیل شده است.

در این خبر آمده است تمام سهامداران حقیقی و حقوقی بانک انصار از 18 فروردین ماه قادر به فروش سهام خود با قیمت 2 هزار و 86 ریال هستند.
نکته ای دیگر که باید در این مطلب به آن پرداخت، مسایل مربوط به مجمع سال 96 بود که قرار شد هرگونه تصمیم گیری در خصوص ادغام در مجمع فوق‎العاده به شور گذاشته شود اما این اتفاق در مورد «بانک انصار» رخ نداده و هیات مدیره بدون آنکه نظر سهامداران را جویا شود در مورد واگذاری سهم با نرخ 2 هزار و 86 ریال تصمیم گیری کرده است.
این اقدام باعث گلایه برخی از سهامداران عمده که قصد فروش سهام خود با این قیمت را ندارند شده است و درخواست جلوگیری از تضییع حقوق سهامداران را داشته اند.
** اجباری در فروش سهام بانک انصار وجود ندارد
با توجه به شائبه ایجاد شده در مورد فروش سهام بانک انصار به صورت اجباری «سعیدمحمد علیزاده»، مدیر نظارت بر ناشران سازمان بورس  به شفاف سازی این مطلب پرداخت و گفت: هر سهامداری که تمایل داشته باشد می تواند طبق شرایط اعلام شده سهام خود را به فروش برساند.
علیزاده افزود: در حال حاضر امکان واگذاری سهام بانک های مذکور شامل انصار، قوامین، حکمت ایرانیان، مهراقتصاد و موسسه کو