آمار

کارنامه ۹۸ مجید قاسمی در رقابت بانکی‌ها

سپرده‌های بانک پاسارگاد ۳۶ درصد رشد کرد

سپرده‌های بانک پاسارگاد ۳۶ درصد رشد کرد

دنیای بانک: مانده سپرده‌های بانک پاسارگاد به مدیرعاملی مجید قاسمی در پایان اسفندماه سال ۱۳۹۸ با رشدی ۳۶ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل آن به رقم ۱۲۴ هزار و ۵۰۵ میلیارد تومان رسیده که ۴۵.۴ درصد از این مبلغ سپرده‌های سرمایه‌گذاری یک‌ساله و ۲۴.۵ درصد هم سپرده‌های سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت ویژه است.

یکشنبه 17 فروردین 1399 ساعت 0:45

به گزارش دنیای بانک و بیمه، بانک پاسارگاد در سال گذشته حدود ۱۲ هزار و ۷۳۹ میلیارد تومان سود به سپرده‌گذاران خود پرداخت کرده که ۶۱ درصد از سود پرداخت‌شده به سپرده‌های سرمایه گذری یک‌ساله و ۱۱ درصد به سپرده‌های سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت ویژه و ۲۱.۶ درصد هم به گواهی سپرده ویژه اختصاص دارد. نکته قابل‌توجه اینکه ۹.۵ درصد از کل سپرده‌های بانک پاسارگاد دارای ماهیت سپرده‌های سرمایه‌گذاری بلندمدت ارزی است.

مانده تسهیلات بانک پاسارگاد هم در سال گذشته با رشدی ۲۸ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل به رقم ۱۱۰ هزار و ۳۱۹ میلیارد تومان رسیده و درآمد مشاع بانک از محل تسهیلات پرداخت‌شده هم رشدی ۲۲ درصدی نسبت به پایان سال ۹۷ را نشان می‌دهد. نگاهی به ترکیب مانده تسهیلات بانک پاسارگاد نشان می‌دهد که ۱۸.۶ درصد از کل مانده تسهیلات به فروش اقساطی، ۲۷.۲ درصد به تسهیلات مشارکت مدنی، ۲۳.۵ درصد تسهیلات ارزی و ۲۷ درصد سایر تسهیلات اختصاص دارد.

این در حالی است که ۷۵ درصد از درآمد پیش‌بینی‌شده از محل پرداخت تسهیلات سال گذشته ناشی از تسهیلات مشارکت مدنی، ۸.۸ درصد تسهیلات ارزی و ۱۰.۶ درصد در قالب سایر تسهیلات اعلام‌شده است.

ارزیابی دنیای بانک: بانک پاسارگاد در سال گذشته در حالی بالغ‌بر ۱۲ هزار و ۷۳۹ میلیارد تومان سود بابت سپرده‌ها پرداخت کرده که ۱۴ هزار و ۳۱۱ میلیارد تومان از محل سود تسهیلات پرداخت‌شده به مشتریان سود پیش‌بینی کرده است، بنابراین احتمال می‌رود با کاهش قیمت تمام‌شده پول در شبکه بانکی و البته بانک پاسارگاد ، میزان درآمد از محل تسهیلات و سهم بانک پاسارگاد هم در سال ۱۳۹۹ افزایش یابد که در این صورت خبر خوبی برای سهامداران بانک خواهد بود.

تعداد بازدید : 7

ثبت نظر

ارسال

دنیای خبر