آمار

کارنامه ۹۸ علیرضا بلگوری در راسته بانکی‌ها

رشد ۴۶ درصدی سپرده‌های اقتصاد نوین

رشد ۴۶ درصدی سپرده‌های اقتصاد نوین

دنیای بانک: مانده سپرده‌های بانک اقتصاد نوین به مدیریت علیرضا بلگوری در پایان سال ۱۳۹۸ با رشدی ۴۶ درصدی نسبت به پایان سال ۱۳۹۷ مواجه شده و به رقم ۵۲ هزار و ۲۶۴ میلیارد تومان رسیده است. بااین‌حال او در سال ۹۹ دستکم باید در رقابت با سایر بانک‌ها یک پرش سه‌گام داشته باشد، وصول مطالبات، کاهش قیمت تمام‌شده پول و راضی کردن مشتریان وفادار و نگه‌داشتن سپرده‌گذاران.

یکشنبه 17 فروردین 1399 ساعت 0:50

به گزارش دنیای بانک و بیمه،از مجموع کل مانده سپرده‌های بانک اقتصاد نوین در پایان سال گذشته، ۶۰ درصد آن به سپرده‌های سرمایه‌گذاری یک‌ساله، ۲۰ درصد سپرده‌های سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت ویژه و ۱۳ درصد هم سپرده‌های قرض‌الحسنه جاری اختصاص دارد که سپرده‌های قرض‌الحسنه جاری و پس‌انداز برای هر بانکی ازجمله  بانک اقتصاد نوین سپرده‌های مطلوب به شمار می‌روند که به آن‌ها سودی پرداخت نمی‌شود. بااین‌حال  بانک اقتصاد نوین در سال گذشته اندکی بیش از ۵ هزار میلیارد تومان سود به سپرده‌گذاران خودپرداخت کرده که از این میزان ۸۷ درصد بابت جذب سپرده‌های سرمایه‌گذاری یک‌ساله و ۱۲ درصد به سپرده‌های سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت ویژه اختصاص دارد.

نگاهی به کارنامه تسهیلات دهی  بانک اقتصاد نوین نشان می‌دهد که مانده تسهیلات نخستین بانک خصوصی ایران در پایان اسفندماه سال ۹۸ با رشدی ۷۶ درصد به رقم ۴۹ هزار و ۷۰۳ میلیارد تومان رسیده که از این مبلغ اعتبار و تسهیلات ۲۹.۴ درصد به تسهیلات مشارکت مدنی، ۱۶.۸ درصد تسهیلات ارزی و ۴۴.۷ درصد در قالب سایر تسهیلات بوده که احتمال می‌رود بخشی از این سایر تسهیلات، تسهیلات سررسید گذشته و معوق سال‌های اخیر باشد که مدیرعامل این بانک و اعضای هیئت‌مدیره و هیئت عامل درصدد وصول آن هستند.

درآمد مشاع  بانک اقتصاد نوین در پایان سال گذشته از محل سود تسهیلات داده‌شده به مشتریان بالغ‌بر ۴ هزار و ۵۳۲ میلیارد تومان برآورد شده که از این میزان درآمد مشاع ۴۵ درصد سود سایر تسهیلات و ۴۲.۳ درصد سود تسهیلات مشارکت مدنی است.

ارزیابی دنیای بانک: بانک اقتصاد نوین به‌عنوان نخستین بانک خصوصی ایران در حالی وارد سال ۹۹ می‌شود که همچنان با چالش پیش گرفتن سود سپرده‌ها از درآمد تسهیلات مواجه است و مدیران این بانک در گام نخست باید در مسیر کاهش قیمت تمام‌شده پول گام بردارند و ترکیب تسهیلات دهی خود را ترمیم کنند و از حجم مطالبات معوق و سررسید گذشته بانک بکاهند. افزون بر اینکه حفظ مشتریان وفادار و تلاش برای معرفی خدمات بانک به مشتریان و اعمال حاکمیت شرکتی می‌تواند  بانک اقتصاد نوین را در رقابت سخت با سایر بانک‌ها به جایگاهی بالاتر سوق دهد.

 

 

تعداد بازدید : 6

ثبت نظر

ارسال

دنیای خبر