چهارشنبه ۲ مرداد؛

رشد ۱۵۸۶ واحدی شاخص بورس

رشد ۱۵۸۶ واحدی شاخص بورس

در آخرین روز معاملات بازار سهام در این هفته قیمت بیشتر سهم‌ها در بورس و فرابورس با رشد مواجه شد و شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران ۱۵۸۶ واحد رشد کرد و آیفکس نیز حدود ۲۲ واحد افزایش یافت و رقم ۳۲۹۱ را تجربه کرد.

پنجشنبه 3 مرداد 1398 ساعت 6:33

به گزارش دنیای بانک و بیمه، در آخرین روز معاملات بورس تهران در این هفته شاخص کل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادار تهران ۱۵۸۶ واحد رشد کرد و تا رقم ۲۵۲ هزار و ۸۶۴ بالا رفت. همچنین شاخص کل هم وزن با ۴۰۵ واحد رشد عدد ۵۹ هزار و ۹۴۵ را تجربه کرد. شاخص آزاد شناور نیز با ۱۷۶۱ واحد افزایش تا رقم ۲۸۰ هزار و ۷۸۳ واحدی بالا رفت. در عین حال شاخص بازار اول و بازار دوم هر کدام به ترتیب ۱۱۴۸ و ۳۲۴۷ واحد رشد کردند. ارزش معاملات بورس تهران به رقم ۱۴۷۲ میلیارد تومان رسید و حجم معاملات این بازار به رقم دو میلیارد سهم و اوراق مالی را پشت سر گذاشت. همچنین تعداد معاملات بورس عدد ۲۰۶ هزار و ۹۴۱ را تجربه کرد.

صنایع پتروشیمی خلیج فارس، پالایش نفت تهران و ملی صنایع مس ایران هر کدام به ترتیب ۱۹۳، ۱۹۰ و ۱۸۴ واحد به رشد شاخص‌های بازار کمک کردند و در طرف مقابل پتروشیمی جم، مخابرات ایران و سرمایه‌گذاری ملی ایران هر کدام به ترتیب ۱۱۲، ۸۳ و ۴۸ واحد شاخص‌های بازار را تحت تأثیر کاهشی قرار دادند.

آیفکس نیز حدود ۲۲ واحد افزایش یافت و رقم ۳۲۹۱ را تجربه کرد. ارزش معاملات این بازار به عدد ۸۵۸ میلیارد تومان رسید و حجم معاملات رقم ۱.۲ سهم و اوراق مالی را پشت سر گذاشت.

تعداد بازدید : 19

ثبت نظر

ارسال

دنیای خبر