به دلیل شرایط خاص بورس

توقف موقت عرضه‌ اولیه سهام

توقف موقت عرضه‌ اولیه سهام

معاون بازار شرکت بورس اعلام کرد: با توجه به اوضاع بازار سهام و لزوم تمرکز بر موارد مهم در هفته جاری عرضه اولیه‌ای در بازار سرمایه انجام نخواهد شد.

یکشنبه 6 مهر 1399 ساعت 11:56

محمود گودرزی درباره اینکه آیا درهفته جاری بورس تهران میزبان عرضه اولیه‌ای خواهد بود یا خیر؟ اظهار داست: در حالی یکی دو شرکت جدید، آماده حضور در تابلو معاملات بورس هستند که با توجه به اوضاع بازار و لزوم تمرکز بر موارد مهم در این هفته عرضه اولیه‌ایی انجام نخواهد شد.

این مقام رسمی بورس تهران درباره پیام منتشره بورس تهران مبنی بر بازگشایی نماد «شستا» در روز جاری نیز گفت: این پیغام به طور خودکار و ناشی از افشای اطلاعات مربوط به فروش بیش از دو میلیارد سهم بانک ملت توسط این شرکت، منتشره شده و فعلا نماد «شستا» بازگشایی نمی شود.

وی ادامه داد: رویه انتشار پیام بازگشایی نمادها به این صورت است که بعد از اعلام رویدادی مهم از سوی شرکت‌ها، پیامی خودکار مبنی بر توقف و بازگشایی نماد صادر می شود؛ بنابراین امروز نماد «شستا» باز نخواهد شد و پیام صادره، حذف می شود.

این مقام مسئول در واکنش به این سئوال که با توجه به توقف نماد این هلدینگ بزرگ چند رشته ایی از ۱۷ شهریور، چه زمانی سهامداران آن قادر به انجام معامله خواهند شد گفت : واقعیت این است که با توجه به شرایط فعلی بازار سهام، نمی توان زمانی برای بازگشایی نماد «شستا» اعلام کرد و این موضوع به وضعیت بازار بستگی دارد؛ بنابراین تصمیم گیری در این مورد با بررسی شرایط انجام خواهد شد.

تعداد بازدید : 64

ثبت نظر

ارسال

دنیای خبر

پرینت‌