الزام بورس به واریز سود سهام از طریق سجام

  • یکشنبه 23 آذر 1399 ساعت 11:13

اخبار => اخبار بورس

دبیر شورای فناوری اطلاعات اعلام کرد: وزیر اقتصاد دستورالعمل الزام آور واریز سود سهام ناشران از طریق سامانه سجام را به شورای عالی بورس و اوراق بهادار ارائه کرده است.

رضا باقری اصل گفت: با توجه به افتتاح سامانه ای که با حضور رییس جمهوری و وزیر اقتصاد در جلسه شورای فناوری اطلاعات صورت گرفت، دستورالعمل واریز سود از طریق این سامانه بعد از تصویب در شورای عالی بورس به ناشران ابلاغ خواهد شد.

دبیر شورای فناوری اطلاعات با بیان این‌که درسال جاری بیش از 10 میلیون سهامدار سود سهام خود را از طریق سامانه سجام دریافت کرده اند، افزود : با این وضعیت اگر سهامداری در 10 بانک حساب بانکی برای دریافت سود سهام در اختیار داشته باشد اساسا با وجود سامانه سجام و دریافت سود سهام از این طریق دیگر نیازی ندارد تا با صرف وقت و هزینه و مراجعه به 10 بانک نسبت به دریافت سود سهام شرکت های خود اقدام کند و این یک اتفاق و تحول بزرگ در تاریخ بازار سرمایه است.

وی با بیان این که واریز سود از طریق سامانه (سجام) در سال جاری نسبت به سال گذشته بسیار افزایش یافته است، افزود : مجامع اکثر شرکت های بازار سرمایه در نیمه نخست سال قرار دارد اما در عین حال در این ماه واریز سود سهام شرکت مخابرات از طریق سجام انجام شد.


ارسال نظر

ارسال