واشنگتن از دویچه بانک خواست فعالیت خود را در روسیه متوقف کند

  • شنبه 8 آذر 1399 ساعت 12:7

اخبار => اخبار بانک

آمریکا به خاطر خطر پولشویی احتمالی و تخلفات مالی، از دویچه بانک آلمان خواست فعالیت خود در روسیه را متوقف کند.

به نقل از راشاتودی، آمریکا از دویچه بانک، بزرگترین بانک آلمان خواست فعالیت خود در روسیه را متوقف کند تا از خطر احتمالی فعالیت‌های غیرقانونی دور باشد.

 طبق گزارش های رسیده، دویچه بانک قصد دارد فعالیت خود در روسیه را علیرغم رسوایی‌های مربوط به موارد پولشویی و جریمه‌های سنگین مربوط به آن گسترش دهد.

 این درخواست در شرایطی اعلام شده که تلاش‌های شعبه این بانک آلمانی در روسیه جهت مبارزه با پولشویی کافی به نظر نمی‌رسد. ناظران اعلام کرده‌اند در صورت ادامه فعالیت این بانک در روسیه، احتمال ارتکاب تخلفات مالی وجود دارد.

 پس از جریمه  425 میلیارد دلاری یکی از بزرگترین بانک‌های دنیا توسط سازمان خدمات مالی نیویورک و جریمه 165 میلیون پوندی آن توسط مقامات مالی انگلیس به خاطر پولشویی 10 میلیارد دلار به خارج از روسیه، آمریکا فعالیت‌های مالی دویچه بانک در روسیه را زیر نظر گرفت.

این آژانس نظارتی آمریکایی هیچ حق قانونی برای تعیین سیاست دویچه بانک ندارد ولی اطلاعات لازم را در اختیار ناظران مالی نیویورک که مسئول اعمال جرائم و وضع تحریم‌ها هستند قرار می‌دهد.

 مقامات آمریکا احتمال می‌دهند دوچه بانک مسئول  بیش از دو تریلیون دلار نقل و انتقال‌های مشکوک در سراسر جهان بین سال‌های 1999 تا 2017 باشد.


ارسال نظر

ارسال