رشد 35 درصدی تسهیلات پرداختی اگزیم بانک در لرستان

رئیس شعبه خرم آباد با اعلام اینکه شعبه بانک توسعه صادرات ایران تا پایان دی ماه سال جاری بیش از یک هزار میلیارد ریال تسهیلات به صادرکنندگان استان لرستان پرداخت کرده است، گفت: تسهیلات پرداختی به مشتریان در مدت زمان یاد شده نسبت به مدت مشابه در سال قبل رشد 35 درصدی را تجربه کرده است.

پنجشنبه 23 بهمن 1399 ساعت 10:8

علی اصغر گلکار،اظهار داشت: عمده تسهیلات پرداختی از سوی این بانک در قالب سرمایه در گردش به مشتریان ارائه شده است.
وی با اشاره به مشارکت بانک در تامین مالی اجرای طرح یک شرکت نورد آلومینیوم در استان، گفت: همچنین بالغ بر 82 میلیارد ریال گشایش اعتبار اسنادی داخلی در شعبه خرم آباد انجام شده است.
رئیس شعبه خرم آباد بانک توسعه صادرات ایران اظهار داشت: این شعبه از اگزیم بانک در بخش صدور ضمانتنامه ریالی و فروش ارز نیز بسیار خوب عمل کرده به طوریکه با رشد 383 درصدی نسبت به سال گذشته حدود 17 میلیون دلار ارز فروخته است.
گلکار به رشد 275 درصدی در حوزه انجام حواله های ارزی صادره اشاره کرد و گفت: تا پایان دی ماه امسال 25 میلیون دلار حواله ارزی صادر و 4 میلیون دلار نیز بروات اسنادی وارداتی از شعبه خرم آباد بانک توسعه صادرات ایران کارگزاری شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته از رشد 120 درصدی برخوردار بوده است.
به گفته گلکار، استان لرستان در سال 98 جمعاً 18 صادرکننده نمونه استانی داشته که از این تعداد 12 صادرکننده نمونه مشتری بانک توسعه صادرات شعبه خرم آباد هستند.
وی اظهار داشت: شعبه اگزیم بانک در خرم آباد در تلاش است شرکت های دانش بنیان استان را با خدمات و تسهیلات ویژه این بانک آشنا کند؛ تا کنون دو شرکت دانش بنیان دارویی و بهداشتی توانسته اند از تسهیلات ویژه دانش بنیان بانک توسعه صادرات ایران بهره مند شوند.

تعداد بازدید : 131

ثبت نظر

ارسال