حمایت بانک کشاورزی از کارخانه قند مروارید میلاد مهاباد

آذربایجان‌غربی ،آب و خاک کافی و مناسبی برای کشت و زرع دارد و به همین دلیل ، این استان به یکی از قطب های مهم تولید چغندر قند مبدل شده است.

سه شنبه 30 دی 1399 ساعت 10:41

کارخانه قند مروارید میلاد مهاباد با 85 درصد پیشرفت فیزیکی در آذربایجان غربی ، بزرگ ترین کارخانه  تولید قندوشکر درشمال غرب  کشور است که در 20 کیلومتری مهاباد روستای کوسه کهریز در منطقه حاصل خیز ساحل دریاچه ارومیه واقع شده است که با حمایت 390 میلیارد ریالی بانک کشاورزی  در زمینی به مساحت 30 هکتار بنا شده  است و به تولید قند وشکر ،تفاله چغندر قند و ملاس می پردازد .

به گزارش روابط عمومی و همکاری های بین الملل بانک کشاورزی،  این کارخانه در حال حاضرتوان دریافت و مصرف روزانه 5000 تن چغندر قند را دارد و تأثیر به سزایی در توسعه روز افزون کشاورزی ، اشتغال زائی چشم گیر نیروی انسانی و اشتغال غیر مستقیم در بخش حمل و نقل، تجارت و کسب و کار منطقه بر جای گذاشته است .هم چنین زمینه اشتغال را برای 450  نفر به صورت مستقیم و 2000نفر به صورت فصلی در منطقه فراهم کرده است.

این گزارش می افزاید:هم اکنون پنج کارخانه قند در استان آذربایجان‌غربی وجود دارد که یک میلیون و ۷۰۰ هزار تن محصول چغندر قند معادل ۳۶ درصد تولید این محصول در کشور را فرآوری می‌کنند.

تعداد بازدید : 101

ثبت نظر

ارسال