معاون بانک مرکزی تشریح کرد؛

جزئیات اپلیکیشن پرداخت در تاکسی ها

  • سه شنبه 25 آذر 1399 ساعت 20:35

اخبار => اخبار بانک

معاون بانک مرکزی گفت: طراحی اپلیکیشن شهر پی توسط شهرداری باری را از دوش بانک مرکزی برمی دارد و این کار مقدمه خوبی در این راستا است.
جزئیات اپلیکیشن پرداخت در تاکسی ها

مهران محرمیان در مراسم آیین رونمایی از سامانه یکپارچه خدمات پرداخت شهری با اشاره به اپلیکیشن پلت فرم شهر پی، گفت: جای خوشحالی دارد که شهرداری تهران همکاری لازم را انجام می دهد و این اپلیکیشن را  با طرح خوبی که ارائه شده، ساخته است. امروز شاهدیم که خیلی از کیف پول های فعال با این آپ همکاری می کنند.

وی افزود: در برخی کشورها اجازه رقابتی بودن فضا داده می شود که البته ما هم این اعتقاد را داریم اما در برخی حوزه ها آزاد گذاشتن فضا را به صلاح نمی دانیم به همین دلیل تنظیم گری در این زمینه اهمیت ویژه ای پیدا می کند.

محرمیان با اشاره به اپلیکیشن پرداخت در تاکسی ها گفت: خوشحالیم که دوستان در شهرداری این پلت فرم یک پارچه را به وجود آورده اند تا افرادی که در تاکسی ها از پرداخت خرد استفاده می کنند با نصب یک بارکد در داخل تاکسی بتوانند پرداخت کنند.


او در ادامه گفت: نکته مهم در این زمینه این است که در بانک مرکزی تلاش کردیم تعامل پذیری در این حوزه برقرار باشد و این روند را ادامه خواهیم داد. کاری که در شهرداری انجام می شود باری را  از دوش بانک مرکزی برمی دارد و این کار مقدمه خوبی در این راستا است و پس از آن جلسه فنی را با حوزه فناوری در شهرداری خواهیم داشت.


ارسال نظر

ارسال