بانک‌های ایرانی در لیست برترین بانک‌های اسلامی

  • دوشنبه 24 آذر 1399 ساعت 13:20

اخبار => اخبار بانک

در جدیدترین گزارش بین‌المللی از ۱۰ بانک برتر اسلامی از لحاظ رشد دارایی‌ها، ایران با سه بانک ملت، پست بانک و کشاورزی رتبه نخست را دارد.

نشریه بین‌المللی بنکر در جدیدترین گزارش خود از رتبه ‌بندی برترین بانک ها و موسسات مالی اسلامی در جهان به نام سه بانک ایرانی اشاره کرده که در بین ۱۰ بانک برتر اسلامی جهان قرار گرفته اند.

بر این اساس، رتبه‌بندی بانک‌های اسلامی جهان از لحاظ بیشترین رشد دارایی‌ها نشان می دهد، کشورمان با بیشترین تعداد بانک در بین ده بانک برتر قرار دارد. به گونه ای که بانک ملت با ۸۲۳۰۵ میلیون دلار دارایی‌های منطبق بر شریعت با تغییرات ۵۵.۴ درصدی در رتبه نخست بانک های ایرانی در این بین و در رتبه ششم رتبه بندی ده بانک برتر اسلامی از لحاظ بیشترین رشد دارایی ها قرار دارد.

پس از بانک ملت، پست بانک ایران با ۳۷۱۷ میلیون دلار دارایی‌های منطبق بر شریعت و با تغییرات ۴۹.۲ درصدی در جایگاه هشتم بانک های برتر اسلامی جای گرفته و در نهایت سومین بانک ایرانی، بانک کشاورزی است که با ۳۸۹۷۳ میلیون دلار دارایی‌های منطبق بر شریعت و با تغییرات ۴۶.۵ درصدی، رتبه نهم را کسب کرده است.

مروری بر لیست برترین بانک‌های اسلامی از لحاظ رشد دارایی‌ها، مشخص می کند که کشور سودان با دو بانک خارطوم (بیشترین درصد تغییرات: ۳۸۱.۷ درصد) و ملی اُمدورمان، رتبه های اول و دوم را از آن خود کرده است و پس از آن نیز بانک های متعلق به کشورهای قطر، عراق و انگلستان قرار گرفته اند


ارسال نظر

ارسال