به دنبال یکپارچه سازی شرکت های آبفای شهری و روستایی صورت پذیرفت؛

پیشرفت 50 درصدی اصلاح شبکه فرسوده 9 روستای اصفهان

  • دوشنبه 15 دی 1399 ساعت 14:15

اخبار => استان‌ها

مدیرآبفا تیران و کرون اعلام کرد: برمبنای طرح 100-300 بیش از 26 کیلومتر از شبکه توزیع آب فرسوده 9 روستای شهرستان، موردبازسازی و اصلاح قرار می گیرد و از آذر ماه تا کنون حدود 13 کیلومتر از این شبکه اصلاح شده است.
پیشرفت 50 درصدی اصلاح شبکه  فرسوده 9 روستای اصفهان

سعید عابدینی افزود:در این طرح مقررشد شبکه فرسوده آب روستاهای کردعلیا،علی آباد،آب گرم،آب پونه، الله آباد،خرمنان،دره بید،میرآباد و ورپشت اصلاح و بازسازی شوند که هم کنون با همیاری و مشارکت دهیاری ها این عملیات در حال اجرا است.ُ وی با بیان اینکه از 50 روستا که در منطقه تیران و کرون قرار دارند 41 روستای آن تحت پوشش آبفا است تصریح کرد:جمعیت روستایی منطقه تیران و کرون بالغ بر 37 هزار نفر می باشد که تاکنون بیش از 16 هزار انشعاب آب به روستاییان واگذار شده است.

مدیرآبفا تیران و کرون با اشاره به تامین پایدار آب شرب روستای علی آباد عنوان کرد: با اجرای طرح 100-300 روستای علی آباد از آب شرب پایدار بهره مند می شود. عابدینی طول شبکه توزیع آب روستایی منطقه تیران و کرون را 300 کیلومتر اعلام کردو افزود: طول خط انتقال آب روستایی 139 کیلومتر می باشد و حدود 30 درصد شبکه توزیع نیاز به اصلاح و بازسازی دارد، که در صورت تامین منابع مالی اصلاح شبکه فرسوده توزیع آب روستاها در منطقه تیران و کرون در دستور کار قرار می گیرد.

وی هدر رفت آب روستاها در منطقه تیران و کرون را 30درصد دانست و تصریح کرد: با اجرای طرح 100 -300 در منطقه تیران و کرون پیش بینی می شود این رقم به 28 درصد کاهش یابد . مدیر آبفا تیران و کرون به منابع آب محلی در این منطقه اشاره کرد و اظهار داشت:آب شرب برخی از روستاها از طریق 48 حلقه چاه،2 دهنه چشمه و یک باب قنات تامین می شود، این در حالیست که در سالهای نرمال از لحاظ بارندگی، آبدهی این منابع حدود 140 لیتر در ثانیه بوده و در سالهای اخیر بدلیل وقوع خشکسالی های پیاپی به 40 لیتر درثانیه کاهش یافته است. عابدینی به تاسیسات آبرسانی روستایی پرداخت و بیان داشت: 42 باب مخزن با ظرفیت بیش از 20 هزار مترمکعب و 5 فقره ایستگاه پمپاژ آب از جمله مهمترین تاسیسات آبرسانی در این منطقه است و در سالهای اخیر با نصب فلومتر و احداث حوضچه های فشار شکن آب شرب عادلانه میان روستاییان توزیع می شود.


ارسال نظر

ارسال