بیشترین شعب بانک مهر ایران در نصف جهان

  • شنبه 22 آذر 1399 ساعت 9:57

اخبار => استان‌ها

بانک قرض‌الحسنه مهر ایران ،موفق شده منابع خود را از ۶۰ هزار میلیارد ریال در سال ۱۳۹۵، به حدود ۳۰۰ هزار میلیارد ریال در سال ۱۳۹۸ برساند. به طور متوسط در طول این سال ها بیش از ۷۰ درصد در هر سال منابع بانک افزایش پیدا کرد. این رقم هنگامی اهمیت خود را نشان می دهد که آن را با رشد ۲۰ تا ۳۰ درصدی نقدینگی در طول این سال ها مقایسه کنیم. به زبان ساده، درصد رشد منابع بانک از درصد رشد نقدینگی به طرز محسوسی بیشتر بوده و بانک مهر ایران در طول این سال ها سهم خود را از بازار پول کشور افزایش داده است.
بیشترین شعب بانک  مهر ایران در نصف جهان

رضا اسفندیاری در نشست خبری مجازی با خبرنگاران به مناسبت سیزدهمین سالروز تأسیس بانک مهر ایران پیامی صادر کردند. اظهار کرد: بانک قرض‌الحسنه مهر ایران سال ۸۶ با هدف گسترش سنت قرض الحسنه و احیای بانکداری اسلامی تاسیس شد و اکنون دارای ۵۳۰ شعبه است. بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در اصفهان ۳۲ شعبه دارد که ۱۶ شعبه در کلانشهر اصفهان و سایر شعبه ها در دیگر شهرستان های استان است.

مدیر عامل بانک قرض الحسنه مهر در اصفهان افزود: حمایت از شرکت های دانش‌بنیان در استان تداوم دارد و آماده ارایه تسهیلات قرض‌الحسنه با حداکثر نرخ سود چهار درصد به سایر مجموعه‌های کارآفرین هستیم. حدود ۶۰۰ شرکت دانش‌بنیان و فناور در اصفهان فعال است و این استان رتبه دوم کشوری را در این زمینه دارد. وی با اشاره به آیین نامه‌ای که امسال در بانک مهر ایران مطرح شد، اظهار داشت: بر این اساس کل وجوهی که برای جریمه دیرکرد اقساط و وام های معوقه اخذ می‌شود، جهت امور خیریه در داخل استان هزینه خواهد شد وی بانکداری غیرحضوری را یکی از ضروریات جامعه همزمان با شیوع کرونا دانست و افزود: از ابتدای سال جاری، بانک قرض الحسنه مهر ایران خدمات غیرحضوری خود را آغاز کرد که شامل افتتاح حساب و دریافت تسهیلات خدمات بانکی از راه دور است که در این رابطه بسیاری از رویه های پیشین با حذف کاغذ در حال حاضر به صورت آنلاین انجام می شود.

اسفندیاری ادامه داد: تا کنون از این طریق برای کمک به برخی خیریه‌ها و خرید دستگاه‌های اکسیژن ساز در دوران همه‌گیری بیماری کووید ۱۹ در استان اصفهان اقدام شده است. وی خاطرنشان کرد: در دوران شیوع ویروس کرونا تلاش‌های بانک مهر ایران برای ارایه انواع تسهیلات قرض‌الحسنه در جهت رفع نیازهای افراد نیازمند از جمله کمیته امداد و بهزیستی و همچنین ارایه خدمات بانکی الکترونیکی شتاب گرفته است.

وی با بیان اینکه بیشترین شعبه‌های بانک مهر ایران در استان اصفهان مستقر است، تاکید کرد: منابع این بانک داخل استان مصرف می‌شود تا همه هم استانی ها از آن منتفع شوند. اسفندیاری منابع مالی این بانک در استان را ۳۰ هزار میلیارد ریال اعلام و اضافه کرد: امسال بانک قرض‌الحسنه مهر ایران برای ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار فقره تسهیلات در کشور هدفگذاری کرده که سهم استان اصفهان از آن هشت درصد است. وی در ادامه افزود: از آنجایی که بانک مهر ایران کار بانکداری خرد انجام می‌دهد. ما تفاهم‌نامه‌های متعددی با نهادهای مختلف داریم که کمیته امداد امام خمینی (ره) یکی از آن‌هاست. با بنیاد برکت و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی نیز تفاهم‌نامه داریم. همچنین در چارچوب همکاری با سازمان بهزیستی و معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری نیز تسهیلات قابل توجهی را پرداخت کرده‌ایم. همه این تسهیلات قرض‌الحسنه بوده و با کارمزد حداکثر ۴ درصدی پرداخت شده است.. بانک قرض‌الحسنه مهر ایران سال ۸۶ با هدف گسترش سنت قرض الحسنه و احیای بانکداری اسلامی تاسیس شد و اکنون دارای ۵۳۰ شعبه است


ارسال نظر

ارسال