gtag('config', 'UA-171795017-1');

کلاهبرداری از مردم با رسید جعلی بانک

کلاهبرداری از مردم با رسید جعلی بانک

رئیس پایگاه هشتم پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری یک متهم با30 فقره کلاهبرداری خبر داد وگفت: وی با ارائه رسید جعلی به شهروندان اقدام به این کار می کرد.

جمعه 20 تیر 1399 ساعت 20:41

سرهنگ کارآگاه "علی عزیزخانی" اظهار داشت: نیمه خرداد ماه سال جاری پرونده ای با موضوع کلاهبرداری به پایگاه هشتم ارجاع داده شد و تیمی از کارآگاهان پایگاه هشتم پلیس آگاهی بررسی موضوع را بر عهده گرفت.

وی بیان داشت: شاکی در بازجویی اولیه اظهار داشت، چهاردهم خردادماه مرد جوانی به مغازه ام مراجعه و پس از خرید مقادیری مواد غذایی به مبلغ 5 میلیارد ریال از طریق اپلیکیشن بانک مبلغ خرید را به حسابم واریز کرد و رسید پرداخت را نیز به من نشان داد که بعدا متوجه شدم رسیدی که نشان داده اسکرین شات جعلی است.

این مقام انتظامی افزود: با ثبت اظهارات شاکی کارآگاهان پایگاه هشتم اقدامات تخصصی خود را آغاز و موفق شدند تعدادی از مرتبطان این کلاهبردار را شناسایی کنند اما در ادامه مشخص شد همه این افراد مال باختگانی هستند که متهم از آنها نیز با ارائه رسید جعلی کلاهبرداری کرده است .

رئیس پایگاه هشتم پلیس آگاهی ادامه داد : کارآگاهان با انجام یک رشته اقدامات فنی و پلیسی موفق به شناسایی محل های تردد متهم شدند و در هشتم تیر ماه با هماهنگی های قضائی وی را که در حال انجام معامله با یکی از مال باختگان بود در محدوده جنت آباد دستگیر و به پایگاه هشتم پلیس آگاهی انتقال دادند.

این مقام پلیسی توضیح داد: متهم که مردی 35ساله به نام وحید است در ابتدا منکر بزه انتسابی شد؛ اما با انجام بازجویی های مکرر و مواجهه با مستندات موجود سرانجام لب به اعتراف گشود و ضمن اقرار به کلاهبرداری از شاکی پرونده به بیش از 30 فقره کلاهبرداری مشابه در سطح تهران و شهرستان دزفول اعتراف کرد .

عزیزخانی در پایان با اشاره به اینکه در ادامه تحقیقات 25 مال باخته شناسایی و در مواجهه حضوری متهم را شناسایی کردند ، گفت: وی برای سیر مراحل قانونی در اختیار مرجع قضائی قرار گرفت.#

تعداد بازدید : 181

ثبت نظر

ارسال