حرکت پرشتاب در هفدهمین روز سال مالی جدید

وخارزم ۴ هزار میلیارد ریال درآمد ثبت کرد

وخارزم ۴ هزار میلیارد ریال درآمد ثبت کرد

با تلاش مدیران شرکت سرمایه گذاری خوارزمی مطالبات ۱۵ هزار میلیارد ریالی بانک صادارت ایران از شرکت توسعه برق و انرژی سپهر تعیین وضعیت شد که این مهم آینده مطلوبی پیش روی شرکت سرمایه گذاری خوارزمی قرار داده است.

شنبه 21 تیر 1399 ساعت 12:33

با آغاز کار هیات مدیره و مدیرعامل جدید شرکت سرمایه گذاری خوارزمی در سال گذشته تعیین وضعیت این موضوع به عنوان یکی از اصلی ترین پرونده های جاری شرکت در دستور کار قرار گرفت که بعد از قریب یکسال تلاش نتایج اقدامات بنیادین در این شرکت به ثمر نشست و مطالبات ۵ ساله با منفعت بلند مدت تعیین وضعیت شد.
شرکت سرمایه گذاری خوارزمی در اطلاعیه ای که صبح روز شنبه ۲۱ تیرماه در سامانه کدال منتشرکرد، جزییات توافق نامه امهال تسهیلات اخذ شده توسط شرکت توسعه برق و انرژی سپهر از بانک صادارت ایران را تشریح نمود که بر اساس این گزارش این شرکت در هفدهمین روز از سال مالی جدید خود (برای دوره منتهی به ۳۱ تیر ۱۴۰۰) بالغ بر ۴ هزار میلیارد ریال درآمد از فروش سهام شرکت پارس آریان در این ارتباط شناسایی کرده که در دفاتر ثبت شده است.
انتشار این گزارش در سال مالی جدید نوید بخش آینده خوب و جذاب برای سهامداران این شرکت خواهد بود.
براساس گزارش منتشره در سامانه کدال، در اطلاعیه شرکت سرمایه گذاری خوارزمی به عنوان ضامن این تسهیلات، مجموع بدهی شرکت توسعه برق و انرژی سپهر از بابت اقساط سررسید شده قرارداد خرید نیروگاه منتظر قائم، به بانک صادرات در مجموع ۱۵ هزار و ۲۰۹ میلیارد ریال است که براساس برنامه مقرر است برای پرداخت این بدهی علاوه بر فروش سهام شرکت سرمایه گذاری پارس آریان که در تاریخ ۱۷ تیرماه از طریق آگهی مزایده در بازار پایه فرابورس به فروش رسید سهام شرکت های گروه سرمایه گذاری مسکن و توسعه فناوری اطلاعات خوارزمی در بازار سرمایه نیز انجام شود و مبالغ حاصل برای تسویه بدهی به بانک صادارت پرداخت شود.
سهام این سه شرکت در مجموع به ارزش ۱۵ هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال از طریق آگهی مزایده واگذار می شود که تاکنون از بابت فروش سهام شرکت سرمایه گذاری پارس آریان، مبلغ ۴هزار و ۱۲ میلیارد ریال درآمد حاصل از فروش سهام شناسایی و در دفاتر ثبت شد.
گفتنی است بر اساس برنامه، مقرر است بعد از طی مراحل قانونی و اخذ مجوزهای لازم، سهام شرکت توسعه برق و انرژی سپهر به زودی در بازار سرمایه عرضه شود.

تعداد بازدید : 272

ثبت نظر

ارسال