رتبه‌بندی با افزایش سرمایه تغییر می‌کند

قدرت شرکت‌های بیمه در آزمون ریسک

قدرت شرکت‌های بیمه در آزمون ریسک

پس از شرکت بیمه دولتی ایران، شرکت‌های بیمه آسیا، البرز، دانا، پارسیان، پاسارگاد و کوثر دارای بیشترین ظرفیت نگهداری ریسک هستند و تنها شرکت‌های بیمه ایران، البرز، پارسیان، پاسارگاد، کوثر، ملت، ایران‌ معین، اتکایی ایرانیان و اتکایی امین از سوی بیمه مرکزی قادر به قبول اتکایی هستند.

جمعه 16 خرداد 1399 ساعت 16:42

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی دنیای بانک و بیمه، انتظار می‌رود با افزایش سرمایه برخی شرکت‌های بیمه‌ای در سال آینده ظرفیت ریسک‌پذیری شرکت‌ها هم در قالب حق نگهداری و هم قبول اتکایی افزایش یابد و رتبه فعلی شرکت‌ها دچار دگرگونی شود.

بیمه مرکزی آخرین ظرفیت مجاز نگهداری ریسک و قبولی اتکایی شرکت‌های بیمه را بر مبنای اطلاعات آخرین صورت‌های مالی مصوب تا روز دهم خردادماه را اعلام کرد.

بر اساس آمار اعلام‌شده از سوی بیمه مرکزی که بر مبنای اطلاعات آخرین صورت‌های مالی مصوب تا روز دهم خردادماه ۱۳۹۹ منتشرشده، شرکت‌های بیمه ایران، البرز، پارسیان، پاسارگاد، کوثر، ملت و ایران معین از بین شرکت‌های بیمه عمومی و ۲ شرکت بیمه اتکایی امین و ایرانیان، مجوز قبولی اتکایی دارند.

بر اساس جدول منتشره از سوی بیمه مرکزی، بیمه ایران با ۲۳ میلیون و ۲۹۵ هزار و ۲۳۰ میلیون ریال، بیمه آسیا با ۴ میلیون و ۵۶۴ هزار و ۶۹۴ میلیون ریال و بیمه البرز با ۳ میلیون و ۷۴۸ هزار و ۵۱۱ میلیون ریال بالاترین ظرفیت مجاز قبولی ریسک را در بین شرکت‌های بیمه دارا هستند.

این ارقام با ارقام اعلام‌شده در آمار قبلی بیمه مرکزی که در روز نهم اردیبهشت‌ماه اعلام‌شده بود، تغییری نکرده و ثابت بوده است. بر اساس این گزارش ظرفیت مجاز نگهداری ریسک بیمه دانا با ۳ میلیون و ۲۷۹ هزار و ۷۳۸ میلیون ریال اعلام‌شده که نسبت به دوره قبلی تغییری نداشته است.

بر این اساس، تنها ۷ شرکت بیمه ایران، البرز، پارسیان، پاسارگاد، کوثر، ملت و ایران معین از بین شرکت‌های عمومی بیمه و ۲ شرکت اتکایی امین و ایرانیان ظرفیت مجاز قبولی اتکایی دارند و سایر شرکت‌ها مجوزی برای قبولی اتکایی ندارند.

بر این اساس بیمه ایران ۱۱ میلیون و ۶۴۷ هزار و ۶۱۵ میلیون ریال ظرفیت مجاز قبولی اتکایی دارد. بعدازاین شرکت، بیمه البرز با یک‌میلیون و ۸۷۴ هزار و ۲۵۶ میلیون ریال، بیمه پارسیان با یک‌میلیون و ۳۹۸ هزار و ۶۹۲ میلیون ریال و بیمه پاسارگاد با یک‌میلیون و ۱۳۸ هزار و ۱۸۱ میلیون ریال قرار دارند.

بااین‌حال ظرفیت مجاز قبولی اتکایی بیمه کوثر ۹۰۹ هزار و ۲۱ میلیون ریال اعلام‌شده که نسبت به دوره قبلی افزایش داشته است. ظرفیت مجاز قبولی اتکایی بیمه ملت ۷۲۳ هزار و ۵۷۱ میلیون ریال و بیمه ایران معین نیز ۴۷۸ هزار و ۵۸۵ میلیون ریال اعلام‌شده است. جدول زیر آخرین وضعیت مجاز نگهداری ریسک و قبول اتکایی شرکت‌های بیمه‌ای را به میلیون ریال بر اساس آخرین صورت‌های مالی مصوب نشان می‌دهد.

 

 

تعداد بازدید : 75

ثبت نظر

ارسال

دنیای خبر