محمود واعظی:

دستور روحانی به همتی: قیمت دلار را واقعی کنید

دستور روحانی به همتی: قیمت دلار را واقعی کنید

رئیس دفتر رئیس جمهور با اشاره به روند کاهشی قیمت ارز در روزهای گذشته، از دستور رئیس جمهور به رئیس کل بانک مرکزی و مسوولین ذیربط برای برنامه ریزی و تلاش در جهت کاهش و واقعی کردن قیمت دلار خبر داد.

چهارشنبه 30 مهر 1399 ساعت 14:48

محمود واعظی روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات وزیران در پاسخ به سوال خبرنگاران درخصوص کاهش قیمت ارز، با بیان اینکه دولت همواره تاکید کرده که قیمت‌های دلار در بازار واقعی نیست، افزود: بدلیل شرایط شیوع ویروس کرونا محدودیت‌هایی در صادرات داشتیم و از اسفند سال گذشته تا خرداد امسال صادرات کشور به دنیا متوقف شد و به همین خاطر در این مقطع فشار زیادی روی بازار وارد شد.

رئیس دفتر رئیس جمهور با اشاره به بازگشت ارز حاصل از صادرات در دو ماه اخیر و عرضه آن در سامانه نیما و همچنین آزاد شدن بخشی از پول‌های مسدود شده در برخی از کشورها، گفت: یک سری علائم سیاسی دیگری هم کنار آنها وجود دارد که منجر شده بازار ارز کاهشی باشد. باید تلاش کنیم کالاهایی که به همراه گران شدن ارز قیمت آنها بالا رفت، قیمت واقعی خود را پیدا کند.

رئیس دفتر رئیس جمهور در پاسخ به سوالی درخصوص اعمال محدودیت های جدید کرونایی در تهران و دیگر کلان شهرها با توجه به تعطیلات پیش رو، گفت: به ستادهای استانی این اختیار داده شده است که با هماهنگی وزیران بهداشت و کشور در ۱۴ مورد تصمیم گیری کرده و بدون اینکه به ستاد ملی بیاید با سرعت اقدام کنند.

دکتر واعظی با تاکید بر ضرورت رعایت اصول بهداشتی از سوی همه مردم درخصوص مساله دورکاری کارکنان ادارات، با اشاره به بخشنامه قبلی رئیس سازمان استخدام کشوری در این زمینه، افزود: در آن بخشنامه به افراد مسن یا دارای بیماری‌ زمینه‌ای اجازه داده شد تا بتوانند در منزل کار خود را انجام دهند.

رئیس دفتر رئیس جمهور درباره تحریم کشتیرانی ایران از سوی آمریکا با تاکید براینکه این اقدامات ادامه همان تحریم‌ها و فشار حداکثری هست که از حدود دو سال و نیم قبل بر ملت ایران و نظام اعمال شده است، خاطرنشان کرد: آمریکا عملا به اهداف خود نرسیده است البته این تحریم‌ها مزاحمت‌هایی برای مسوولین در زمینه تامین نیازمندی‌ها و روابط اقتصادی و تجاری فراهم کرده است .

دکتر واعظی با بیان اینکه دولت آمریکا با اهداف انتخاباتی نسبت به افزایش تحریم ها علیه ایران کرده است،افزود: هدف از این کار دولت آمریکا سرپوش گذاشتن روی ضعف های داخلی و منحرف کردن اذهان مردم این کشور به خارج است، خوشبختانه در سه روز گذشته نیز بازار سکه و ارز عکس‌العمل دیگری نسبت به آنچه که آمریکایی‌ها فشار می‌آورند، نشان می دهد.

تعداد بازدید : 80

ثبت نظر

ارسال