دزدان مسلح بانک‌های ساوه گیر افتادند

دزدان مسلح بانک‌های ساوه گیر افتادند

فرمانده انتظامی استان مرکزی گفت: در عملیات مشترک نیروهای پلیس شهرستان ساوه و استان قم ۶ عضو یک باند سرقت که سال گذشته به ۲ شعبه بانک و یک طلافروشی دستبرد زدند، شناسایی و دستگیر شدند.

سه شنبه 13 خرداد 1399 ساعت 0:3

سردار «حسین مفخمی شهرستانی» اظهار داشت: سارقان با فعالیت های تحقیقاتی و اطلاعاتی ماموران پلیس ۲ استان مرکزی و قم در یکی از روستاهای شهرستان ساوه شناسایی و در عملیاتی دستگیر شدند.

وی افزود: اعضای این باند به انجام ۲ فقره سرقت بانک در ساوه و سرقت اخیر از یک طلافروشی در قم اعتراف کردند.  

سردار شهرستانی گفت: از سال گذشته با وقوع ۲ فقره سرقت مسلحانه از بانک های شهر ساوه تحقیقات تخصصی کارآگاهان برای پیگیری موضوع به صورت ویژه در دستور کار قرار گرفت.

وی اضافه کرد: پس از آنکه در روزهای اخیر سرقت از یک طلافروشی در شهرستان قم اتفاق افتاد، کارآگاهان پلیس این استان سرنخ هایی از مخفیگاه سارقان در یکی از روستاهای شهرستان ساوه را به دست آوردند.

به گفته او با حضور تیمی از کارآگاهان پلیس آگاهی استان قم و با همکاری کارآگاهان پلیس شهرستان ساوه، مخفیگاه سارقان شناسایی و هر ۶ نفر اعضای این باند در عملیاتی غافلگیرانه دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی استان مرکزی اظهار کرد:‌ در این عملیات چهار قبضه سلاح و تعداد ۲۳ عدد فشنگ جنگی نیز از مخفیگاه سارقان کشف و دستگیرشدگان با توجه به نیابت قضائی به استان قم انتقال یافتند.

وی گفت: در مراحل تحقیقات تخصصی کارآگاهان پلیس، سارقان به سرقت از طلافروشی در استان قم اعتراف کردند در ادامه بازجویی مشخص شد که این افراد در سرقت های مسلحانه سال گذشته از ۲ شعبه بانکی در شهرستان ساوه نیز نقش داشته اند و به آن معترف شدند.

سردار شهرستانی گفت: مراحل رسیدگی به پرونده این سارقان با هماهنگی مرجع قضائی در حال پیگیری است.

سارقان مسلح در روزهای هفتم مرداد و ۱۷ شهریور سال گذشته به ۲ شعبه بانک در شهر ساوه دستبرد زندند و تاکنون متواری بودند که با تلاش ماموران پلیس شناسایی و در دام قانون افتادند.

تعداد بازدید : 112

ثبت نظر

ارسال

دنیای خبر