در جلسه هیات دولت؛

تصویب لایحه تمدید قانون مالیات بر ارزش افزوده

تصویب لایحه تمدید قانون مالیات بر ارزش افزوده

لایحه تمدید قانون مالیات بر ارزش افزوده در نشست عصر دیروز هیات وزیران تصویب شد.

دوشنبه 7 مهر 1399 ساعت 10:43

 در جلسه عصر یکشنبه هیات وزیران به ریاست حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهور، مسائل اقتصادی کشور مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

تصویب لایحه تمدید قانون مالیات بر ارزش افزوده در دولت

دولت به پیشنهاد وزارت امور اقتصادی و دارایی، لایحه تمدید قانون مالیات بر ارزش افزوده را مصوب کرد تا جهت طی تشریفات قانونی به مجلس شورای اسلامی ارسال شود.

به موجب لایحه مذکور، مدت اجرای آزمایشی قانون مالیات بر ارزش افزوده مصوب ۱۳۸۷/۲/۱۷ با اصلاحات و الحاقات بعدی آن تا پایان سال ۱۴۰۰ تمدید می ‌شود.

اختصاص اعتبار بابت تسویه تنخواه پرداختی به منظور تامین امکانات و تجهیزات برای اطفاء حریق جنگل ها و مراتع

هیات دولت با پیشنهاد سازمان برنامه و بودجه کشور مبنی بر اختصاص مبلغ ۵۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه ای به سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور بابت تسویه تنخنواه پرداختی به منظور تامین امکانات، تجهیزات و سایر هزینه های ضروری برای اطفاء حریق جنگل ها و مراتع کشور موافقت کرد.

همچنین سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور موظف شد ضمن نظارت فنی و اجرایی بر روند انجام بازسازی، گزارش عملکرد اعتبارات فوق را هر سه ماه به سازمان های برنامه و بودجه کشور و مدیریت بحران کشور ارسال نماید.

موافقت دولت با انحلال شرکت مادرتخصصی حمل و نقل ریلی کشور

هیات وزیران به استناد مصوبه مجمع عمومی شرکت مادرتخصصی حمل و نقل ریلی کشور و به پیشنهاد وزارت کشور، با انحلال شرکت مادرتخصصی حمل و نقل ریلی کشور موافقت کرد.

بررسی وضعیت شرکت های دولتی زیانده در سال مالی ۱۳۹۷

هیات وزیران در ادامه، به بررسی وضعیت شرکت های دولتی زیان ده در سال مالی ۱۳۹۷ پرداخت و در مورد ادامه فعالیت آنها در بخش دولتی یا واگذاری و یا انحلال آنها تصمیم گیری کرد.

تصویب لایحه الحاق دولت ایران به موافقتنامه اروپایی حمل و نقل محصولات خطرناک از طریق جاده

هیات وزیران لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به موافقتنامه اروپایی حمل و نقل محصولات خطرناک از طریق جاده (ADR) را مصوب کرد تا جهت سیر مراحل و تشریفات قانونی به مجلس شورای اسلامی ارسال شود.

براساس موافقتنامه یادشده، حمل و نقل بین المللی کالاهای خطرناک منوط به رعایت مواردی از قبیل اصول مربوط به بسته بندی کالا، برچسب آنها و همچنین ساخت، تجهیز و بهره برداری از وسایل نقلیه ای که کالاهای موردنظر را حمل می کنند، می باشد.

تعیین رییس کمیسیون مشترک همکاری های ایران و عراق

با تصویب دولت، وزیر نیرو به عنوان رییس کمیسیون مشترک همکاری های ایران و عراق تعیین شد.

اصلاح تاریخ تصویب لایحه آیین نامه موسسه های به رسمیت شاخته شده (آر- اُ) در زمینه ارایه خدمات صدور گواهینامه های قانونی فنی و ایمنی دریایی الحاقی به کنوانسیون بین المللی ایمنی جان اشخاص در دریا

هیات وزیران با اصلاح لایحه آیین نامه موسسه های به رسمیت شناخته شده (آر-اُ) در زمینه ارایه خدمات صدور گواهینامه های قانونی فنی و ایمنی دریایی الحاقی به کنوانسیون بین المللی ایمنی جان اشخاص در دریا (سولاس) موافقت کرد.

تعداد بازدید : 26

ثبت نظر

ارسال

|||||| آخرین خبر